O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Papierowe ReWizje Tomaszowskie
Ważna wiadomość

Papierowe ReWizje Tomaszowskie

W poniedziałek 18 stycznia ukaże się wyjątkowe papierowe wydanie ReWizji Tomaszowskich. Szczegóły na antenie Katolickiego Radia Zamość ( link do do odsłuchania po kliknięciu na artykuł)
Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w sprincie

Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w sprincie

  • Sport
  • 15 styczeń 2021
W niedzielę 17.01.2020 roku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w sprincie technika dowolną. Zawody zaliczane do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży będa kwalifiakacją dla zawodników z Województwa Lubelskiego na Mistrzostwa Polski Senirów, a także Mistrzostwa Polski Młodzików w biegach narciarskich .
Blisko osiemset ujawnionych fałszerstw dokumentów na granicy

Blisko osiemset ujawnionych fałszerstw dokumentów na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnych podróżnych, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. W ubiegłym roku ujawniliśmy podczas prowadzonych kontroli prawie osiemset fałszerstw.
158. Rocznica Powstania Styczniowego

158. Rocznica Powstania Styczniowego

Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, Starosta Tomaszowski Henryk Karwan oraz Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski zapraszają na Mszę Świętą z okazji 158. Rocznicy Powstania Styczniowego.
Zima testuje drogowców

Zima testuje drogowców

Do odśnieżania ulic i chodników na terenie miasta i powiatu Miejski Zarząd Dróg oraz Zarząd Dróg Powiatowych a także Spółdzielni Mieszkaniowej, obok pługów lemieszowych skierowały solarki i piaskarki
St. sierżant Tadeusz Chlebicki odznaczony

St. sierżant Tadeusz Chlebicki odznaczony

14 stycznia w siedzibie Związku Inwalidów Wojennych i Wojskowych RP o/Tomaszów Lubelski odbyła się uroczystość wręczenia Srebrnej Odznaki Honorowej Panu Tadeuszowi Chlebickiemu. Odznaczenia dokonał Prezes Związku Marian Skiba. Gratulujemy
Tomaszów bez księgarni

Tomaszów bez księgarni

Przez wiele minionych lat w Tomaszowie funkcjonowała co najmniej jedna księgarnia, a bywały takie okresy, że nawet trzy. Nie wszystkim mieszkańcom wystarczała biblioteka, bo w księgarni można było nie tylko kupić interesującą pozycję, zapoznać się z nowościami wydawniczymi ale także zamówić sprowadzenie potrzebnej książki.
Gmina: Odbiór długo wyczekiwanej świetlicy wiejskiej

Gmina: Odbiór długo wyczekiwanej świetlicy wiejskiej

08 stycznia 2021 roku odbył się odbiór świetlicy wiejskiej w miejscowości Szarowola. W odbiorze uczestniczył Wójt Gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj- Gancarz, Wicemarszałek Sebastian Trojak, Skarbnik Gminy Tomaszów Lubelski Grzegorz Gałan, Ks. Grabowski, Radny, Sołtys wsi Szarowola, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Szarowoli, Ochotnicza Straż Pożarna z Szarowoli, a także Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Anna Romańczuk.
Żal nie tylko „kozy”

Żal nie tylko „kozy”

Z krajobrazu Tomaszowa coraz częściej znikają elementy starej, zabytkowej zabudowy i to nie tylko drewnianej. Ostatnio np. zniknął prawie bez śladu dawny areszt miejski, zlokalizowany przy ul. Kopernika (d. św. Tekli), położony tuż za Szkołą Podstawową nr 1 im. Orląt Lwowskich.
Koncert "MAGICZNY CZAS" PREMIERA!

Koncert "MAGICZNY CZAS" PREMIERA!

PREMIERA!!! Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszego koncertu świątecznego "Magiczny czas". Wystąpili: Oliwia Bielecka, Julia Jadczyszyn, Aleksandra Karwańska, Sławomir Karwański, Wojciech Pudełko, Maja Rębisz, Kamil Szymański, Karol Wawrzusiszyn, Zespół „Ściana W” oraz Zespół „Solaris”. Mikołajowi na scenie towarzyszyli: Ania Zakrzewska, Igor Wronka, Marysia Wiśniewska, Róża Kukiełka, Zosia Kukiełka.
Makabryczne znalezisko

Makabryczne znalezisko

Jeden z tomaszowskich regionalistów stał się właścicielem niezwykłego albumu z ok. 100 fotografiami krajobrazów, które poprzedni właściciele sprzedawali chętnym na sztuki. Ów album właśnie stał się nieoczkiwanym koszmarnym odkryciem. Obejrzany dokładnie pod lupą zbiór reprodukcji miał okładki wykonane z ludzkiej skóry!
„Magiczny czas”

„Magiczny czas”

  • Kultura
  • 08 styczeń 2021
Taki tytuł nosi koncert świąteczny nagrany w Tomaszowskim Domu Kultury w dniu 3 stycznia 2021 r. Jego premierę będzie można obejrzeć 10 stycznia 2021 r. o godz. 16.00 na stronie internetowej TDK oraz Profilu Facebook. A na razie przedstawiamy Państwu fotorelację z nagrań.
Tragiczny wypadek w Dąbrowie Tomaszowskiej

Tragiczny wypadek w Dąbrowie Tomaszowskiej

Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj wieczorem w Dąbrowie Tomaszowskiej. Kierujący volvo potrącił 47-letniego pieszego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Okoliczności wypadku ustalają tomaszowscy policjanci.
Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

W tym trudnym czasie również nasz Uniwersytet stanął przed ogromnymi wyzwaniami, z których najważniejszym jest utrzymanie kontaktu ze słuchaczami. Stąd też zrodziła się inicjatywa wydawania on-line naszej gazetki „Tu i teraz”, gdzie prezentujemy najciekawsze wydarzenia z życia UTW.
Monika Skinder znów najlepsza!

Monika Skinder znów najlepsza!

Podczas II edycji zawodów NPRBN o Puchar Grupy Azoty (6 stycznia) najlepsi w Polsce narciarze rywalizowali w ośmiu konkurencjach stylem klasycznym.
Christus mansionem benedicat!

Christus mansionem benedicat!

Święto Trzech Króli 2021 w Tomaszowie, przebiegające przy nadspodziewanie sprzyjającej, wręcz wiosennej aurze, zapoczątkowała Msza św. w kościele pw. NSJ, której przewodniczył ksiądz proboszcz Jerzy Sopel, dokonując także poświęcenia kadzidła i kredy.