O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
DZIAŁANIA „TELEFON” NA DROGACH POWIATU TOMASZOWSKIEGO

DZIAŁANIA „TELEFON” NA DROGACH POWIATU TOMASZOWSKIEGO

Dziś na drogach powiatu tomaszowscy policjanci prowadzą akcje pod kryptonimem „Telefon”. Działania te związane są z ogólnopolską akcją informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Na drodze patrz i słuchaj”. Mundurowi uświadamiają i przypominają zarówno pieszym jak i kierującym jak ważne jest obserwowanie drogi przez jej użytkowników oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Przez cały marzec 2023 roku policjanci tomaszowskiej „drogówki” realizują założenia ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pod nazwą „Na drodze patrz i słuchaj”. Podczas tych działań, funkcjonariusze zwracają uwagę zarówno pieszym, jak i kierującym, jak ważna jest koncentracja na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów

Telefony, tablety oraz „urządzenia GPS” pomagają, ale także rozpraszają uwagę i przez to mogą przyczynić się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Na tragiczne konsekwencje zdarzeń drogowych szczególnie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w tym piesi, rowerzyści, motorowerzyści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, a także urządzeń wspomagających ruch.

Prowadzone w dniu dzisiejszym działania pod kryptonimem „Telefon”, mają na celu poprawę bezpieczeństwa i uświadomienie kierującym, że korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami może doprowadzić do zdarzeń drogowych. Mundurowi reagują również na wykroczenia popełniane przez pieszych, polegające główne na nieostrożnym wejściu na przejście dla pieszych przez osoby zajęte korzystaniem z telefonów komórkowych. Do równie niebezpiecznych sytuacji na drodze popełniaych przez pieszych zaliczamy nieostrożne wejściem na przejście dla pieszych lub jezdnię, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd oraz przebieganiem przez jezdnię.

O tym, jak ważne jest obserwowanie otoczenia i skupianie się na jeździe, policjanci rozmawiali również z kierującymi. Kontrole drogowe prowadzono w szczególności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska KPP Tomaszów Lubelski