O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Dzień Matki u seniorów

Dzień Matki u seniorów

Tomaszowskie stowarzyszenia oraz kluby seniorów coraz częściej podejmują nowe inicjatywy i kierunki działalności, wychodzą z nimi na zewnątrz, organizują wspólne imprezy integracyjne, tworząc w ten sposób formy struktur poziomych, obliczonych na uzyskanie większych efektów i wzmocnienie integracji. Najnowszym tego przykładem są zorganizowane 26 maja obchody Dnia Matki przygotowane wspólnie przez Klub Seniora LTM+ i Dom Dziennej Pomocy Wsparcia Społecznego osób wykluczonych lub zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.
Tym razem organizatorzy obchodzili popularne święto trafiając w dziesiątkę i stwarzając wyjątkową atmosferę dzięki programowi spotkania. Program ten od strony artystycznej wydatnie wzmocnił występ muzyczny Tomaszowskiej Kapeli Podwórkowej ze specjalnie dobranym repertuarem do potrzeb seniorów. Ponadto w programie spotkania znalazły się działania animatora Piotra Gruszeckiego prowadzącego naukę tańców ludowych i towarzyskich, przy której troił się i czworzył prezentując pełnię swych umiejętności, a także recytacje przez uczestników okolicznościowych wierszy poświęconych matkom w wykonaniu autorów, pieśni solowe i chóralne, a także mini koncert na harmonijkach ustnych itp. W programie integracyjnego spotkania znalazły się także okolicznościowe życzenia, wręczenie pięknego okazu storczyka dla gospodarza imprezy. Dodać również należy, że programowi obejmującemu obydwa stowarzyszenia seniorów tomaszowskich towarzyszyła miła, serdeczna i sympatyczna atmosfera, która momentami przypominała bal karnawałowy. Bawiono się i tańczono w parach, w towarzyskich i przyjacielskich kółeczkach, korowodach, a nadwątlone siły rekompensowano przy bogato zastawiony stole szwedzkim.