O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Powiatowe eliminacje Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego

Powiatowe eliminacje Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego

27 sierpnia 2023 roku w Parku Miejskim w Tomaszowie Lubelskim odbyły się powiatowe eliminacje do Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna. Prezes Stowarzyszenia, Poseł Sławomir Zawiślak przybliżył historię Powstania Zamojskiego i jego zasięgu. Zaznaczył także, jak ważne jest przypominanie historii, która coraz częściej ulega zapomnieniu. Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego przywitał gości oraz artystów podkreślając, że nie kryje zadowolenia, że tego typu wydarzenie na stałe wpisało się w cykl imprez odbywających się w Tomaszowie Lubelskim. Do konkursu stanęło kilkunastu artystów.

 W kategorii „Zespoły” I miejsce zdobył zespół „Sonata”, II – zespół „Harmonia”, III – zespół KGW „Pukarzowianki”. W kategorii „Soliści i duety” I miejsce zajęła Aleksandra Wójtowicz, II- Emilia Tabała, III – Natalia Świerszczyńska.

Koncert finałowy odbędzie się w Zamościu  10 września o godz. 16:00 w Klubie 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego. Festiwal ma charakter otwarty.