O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
KONCERT Z NIESPODZIANKĄ

KONCERT Z NIESPODZIANKĄ

Mimo niesprzyjającej aury na koncert bożonarodzeniowy w TDK 7 stycznia przybyły tłumy mieszkańców miasta, wypełniając salę widowiskową do ostatniego miejsca. Autorką scenariusza a zarazem konferansjerką tego wydarzenia była Ewa Monastyrska, która nie kryła satysfakcji z frekwencji oraz zainteresowania widowni poszczególnymi punktami programu, jak i biorącymi w nich udział szacownymi gośćmi na estradzie: burmistrzem miasta Wojciechem Żukowskim, starostą Henrykiem Karwanem, Moniką Pikułą przewodniczącą Rady Miasta, Renatą Miziuk, zastępcą burmistrza, Moniką Teterycz sekretarzem Urzędu Miasta, Dariuszem Krechem dyr. TDK i Adamem Skorniewskim dyr. MOPS. Dodajmy, że była to pierwsza z niespodzianek, bo nie chodziło tu bynajmniej o bierne uczestnictwo gości, lecz ich nadzwyczaj aktywny udział w koncercie, co wyjątkowo wzbogaciło i uatrakcyjniło jego dotychczas niestosowaną formułę.
Program zainaugurował występ ZA „Sonata” pod dyrekcją Katarzyny Maziarczyk-Dziki, po czym konferansjerka z wrodzoną swobodą podjęła improwizowany wywiad z kolejnymi gośćmi na temat ich osobistych wspomnień z dzieciństwa związanych ze szczegółowymi przygotowaniami do Wigilii i Świat Bożego Narodzenia a w tym dekoracji domu, atmosfery towarzyszącej Świętom, przestrzeganych tradycji i obrzędów im towarzyszących, kolędom, Pasterce, trudnościom z zakupami związanymi ze stanem wojennym dla przygotowania świątecznych potraw, prezentom i darom od św. Mikołaja, itp.
Nie trzeba dodawać, że treść tych wspomnień z uwagi na zróżnicowanie wieku gości była także diametralnie różna a każdej z wypowiedzi towarzyszyły brawa usatysfakcjonowanej widowni. Naprzemiennie z pytaniami konferansjerki i odpowiedziami przedstawicieli władz samorządowych na estradzie prezentowały się wokalistki warsztatów prowadzonych przez instruktora TDK Katarzynę Maziarczyk-Dziki, a udane aranżacje pastorałek i kolęd owocowały gromkimi oklaskami widowni. Nie był to koniec niespodzianek, bo w przebogatym programie koncertu ku ogólnemu zaskoczeniu publiczności znalazły się także solowe występy gości wykonujących najpiękniejsze dawne i współczesne kolędy i to w stylu i na poziomie, jakiego nie powstydziliby się nasi krajowi artyści w studio radiowo-telewizyjnym. Nikt też w dyrektorze Dariuszu Krechu nie spodziewałby się autora i udanego lektora baśni z wątkami tomaszowskimi, którymi zachwyciła się widownia. Zaprezentowany poziom śpiewu samorządowców wysoko oceniła publiczność burzą braw dając tym do zrozumienia, że goście są nie tylko profesjonalistami w pełnionych funkcjach zawodowych, ale równocześnie posiadają talenty artystyczne, które ujawniły się w trakcie występów. Warto dodać także, że tomaszowianie towarzyszyli oklaskami i śpiewem zarówno młodym solistom z TDK, jak i występom gości, które sfinalizował burmistrz miasta pogłębioną refleksją i kolędą o tych, którzy odeszli.
Klamrą spinającą elementy programu koncertu był rozśpiewany barwny korowód grupy kolędniczej zespołu folklorystycznego Roztocze oraz scena zbiorowa połączona ze wspólnym odśpiewaniem kolędy i złożeniem życzeń noworocznych. Po zakończeniu koncertu w holu TDK odbyła się owocna kwesta na rzecz Fundacji „Parasol Roztocza”, podczas której zebrano 1328zł. Autorem imponującej pomysłowością i kolorystyką scenografii był Jerzy Wawrzyński, nagłośnienie zapewnił Paweł Zakrzewski a oświetlenie Stanisław Lachowski, zaś w roli pomocy technicznej wystąpili Michś Skalski i Jakub Pacuła.