O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
SENIORZY PROMUJĄ TOMASZÓW

SENIORZY PROMUJĄ TOMASZÓW

Grupa seniorów z Klubu LTM+ uczestniczących wraz z MOPS w realizacji projektu „Tomaszów wczoraj i dziś”, w środę 11 stycznia wzięła udział w ceramicznych warsztatach artystycznych, które odbyły się w Centrum Integracji Społecznej w miejscowości Jacnia. Po informacji nt. form działalności Centrum przekazanej przez instruktorów Magdalenę Drożdż i Mirosława Lipskiego oraz poczęstunku, tomaszowscy seniorzy kolejno wdrażali się w umiejętności formowania flakonów, kubków oraz innych naczyń na kole garncarskim.
Następnie zaś pod okiem instruktorki, w oparciu o wzory zabytkowej architektury Tomaszowa Romana Muchy, wykonywano pamiątkowe plakietki graficzne, by umieścić je na jeszcze mokrych naczyniach. W międzyczasie zapoznawano się z historią i sukcesami postaci „Szumka” miłego skrzata znad Tanwi w Rebizantach, który jako pamiątka z Roztocza uzyskał w 2008 r. ogromny sukces na Europejskich Targach Turystycznych w Brukseli i nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Pamiątek Regionalnych w kategorii: Artystyczne Dzieło z Lokalnym Motywem. Zbiorowa fotografia seniorów LTM+ wraz z instruktorami warsztatów na tle wykonanych garncarskich cudeniek ozdobionych plakietkami, a następnie skorzystanie z oferty spożycia na miejscu obiadu, stanowiło zakończenie warsztatów. W perspektywie kilku najbliższych dni wykonane przez seniorów prace zostaną pokryte wielobarwnym szkliwem i wypalone, a następnie zostaną zaprezentowane burmistrzowi miasta Wojciechowi Żukowskiemu, jako efektowna propozycja promocji miasta Tomaszowa.