O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Centrum Aktywizacji Seniorów otwarte!

Centrum Aktywizacji Seniorów otwarte!

Dzień 25 kwietnia br. stanowić będzie datę szczególną, wyjątkową i pamiętną dla środowiska tomaszowskich seniorów, a to za sprawą otwarcia i oficjalnego oddania do użytku Centrum Aktywności Seniorów zlokalizowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tradycyjnym zwyczajem przy tego typu uroczystościach przed wejściem do Centrum została przecięta symboliczna wstęga przez burmistrza Wojciecha Żukowskiego, ks. dra Jarosława Przytułę, Karola Kosiackiego- przewodniczącego Rady Seniorów, Jadwigę Krawczyk kier. Grupy z Fantazją, Jadwigę Skawińską kier Filii UTW, Romanę Chmiel reprezentującą Klub Seniora LTM+ i Andrzeja Dziubę, prezesa PSD.
Po odmówieniu stosownych modlitw i poświęceniu pomieszczeń Centrum w sali teatralno-konferencyjnej prowadzący uroczystość dyrektor MBP Jacek Pawłucki podziękował wszystkim tym, dzięki CAS powstało. Składano więc podziękowania projektantom, wykonawcom inwestycji, MOPS, inspektorowi nadzoru, burmistrzowi i Radzie Miasta, jak i jego pracownikom. Dziękowano także autorom opracowanego regulaminu i harmonogramu funkcjonowania powstałego Centrum. Podkreślano, że obecnie po sfinansowaniu inwestycji od samych seniorów zależy wypełnienie treścią i funkcjonowaniem nowo powstałego obiektu jako Centrum wielokierunkowej działalności tomaszowskich seniorów i miejsca rozwijania wszelkich możliwości współpracy poszczególnych grup seniorów.
W drugiej części uroczystości otwarcia CAS chór Camerata pod batutą Piotra Giski wystąpił z minikoncertem popularnych pieśni, zaś aktorzy Grupy z Fantazją zaprezentowali scenkę rodzajową „Rozmowa z kamieniem”. Z kolei w Sali gimnastycznej CAS seniorki Klubu LTM+ zademonstrowały serię ćwiczeń gimnastycznych pod kierunkiem Larysy Kozak, a następnie instruktor Mirosław Darmochwał także z seniorkami wystąpił z pokazem karate. Występy zakończyła recytacja wiersza autorstwa Romany Chmiel z podziękowaniami dla instruktora, po czym blisko 100-osobową grupę seniorów zaproszono na poczęstunek odbywający się w przygotowanej do tego celu jadalni z aneksem kuchennym. Poczęstunek został zorganizowany staraniem dyrektora MOPS w części jako catering a domowe ciasta przygotowały seniorki. Na zakończenie uroczystości przekazano informacje na temat tegorocznej Senioriady.