O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Podróże seniorów UTW

Podróże seniorów UTW

Okres letni to najlepsza pora dla studentów UTW na zwiedzanie różnych zakątków Polski. Wszyscy seniorzy wyrazili chęć poznania Pojezierza łęczyńsko- włodawskiego, est to bowiem prawdziwy raj dla spragnionych aktywnego spędzenia wolnego czasu na łonie natury. Można tu nie tylko zażywać spacerów i kąpieli w jeziorze.
Region pojezierza daje nam wiele innych możliwości do zwiedzania zabytków i podziwiania natury. Właśnie taką formę wypoczynku wybrali studenci UTW w czasie dwudniowej wycieczki. Na trasie wycieczki, jako pierwszy znalazł się Pratulin, gdzie obejrzeli cerkiew nieunicką- męczennicy pratulińskiej .Kolejną był Zastawek i cmentarz tatarski Mizar. W Kodniu zachwyciła cerkiew -Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej zakonu Oblatów, a w Jabłecznej Sanktuarium św. Onufrego. Jest to najstarszy Klasztor Męski Monastyr. Włodawa -miasto trzech kultur, zachęca do obejrzenia klasztoru o. Paulinów oraz Synagogi Wielkiej i Synagogi Małej. Natomiast w Orchówku nad Bugiem- klasztor o. Kapucynów. Ostatnim miejscem na trasie był Sobibór. Wycieczka miała charakter edukacyjno-turystyczny i pokazała, że warto i należy pamiętać o ważnych miejscach z dziejów Polski.