O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
"SENIORIADA -TOMASZÓW 2024”

"SENIORIADA -TOMASZÓW 2024”

Reprezentacje dziewięciu drużyn tomaszowskich seniorów z terenu miasta i powiatu we wtorek 7 maja wzięły udział w II edycji Senioriady, która odbyła się na obiektach OSiR. Organizatorami zawodów sportowo-rekreacyjnych był Urząd Miasta we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, MOPS, Klubem LTM+, UTW, Radą Seniorów Tomaszowa Lubelskiego, Kołem Diabetyków, TDK, Stowarzyszeniem MANKO-„Głos Seniora” Kraków, a także miejscowym OSiR.
Celem zorganizowanej Senioriady było sprawdzenie posiadanej kondycji fizycznej przez uczestników, podniesienie świadomości płynących z korzyści z wstąpienia Polski do UE, poszerzenie wiedzy o Funduszach Europejskich oraz integracja i miła zabawa w sportowej atmosferze. W programie zawodów znalazły się, m.in. slalomy, nordic walking na dystansie 1500 m, rzuty karne do bramki i rzut woreczkami do celu, test wiedzy o seniorach, regionie i Funduszach Unii Europejskiej, rzut piłeczką palantową na odległość oraz odbicia piłką siatkową. Po rejestracji drużyn i ogłoszeniu zasad regulaminowych zawodów miało miejsce przejście drużyn seniorów, a następnie oficjalne wystąpienia gości- burmistrza miasta Wojciecha Żukowskiego, prezesa Koła Diabetyków Karola Kosiackiego oraz reprezentujących Fundusze Europejskie i Urząd Marszałkowski w Lublinie: Łukasza Budzyńskiego, Przemysława Kozłowskiego i Andrzeja Danaja. Po oficjalnym otwarciu zawodów przez burmistrza miasta odbyła się widowiskowa prezentacja karate i gimnastyki w wykonaniu członków Klubu LTM+, a następnie rozpoczęły się rozgrywki w poszczególnych dyscyplinach przewidzianych programem Senioriady. Zawodom towarzyszył sportowy doping z licznym udziałem cheerleaderek z barwnymi pomponami zgromadzonych na trybunach stadionu. Ważnym elementem oprawy Senioriady było stoisko Funduszy Europejskich oferujące gratis atrakcyjne materiały informacyjne i promocyjne. Cały program przebiegu Senioriady prowadził kierownik Klubu LTM+ Piotr Gruszecki współpracując z ekipą sędziowska spośród zawodników i pracowników OSiR.

Około godziny 14:00, po wyczerpaniu programu zawodów i podsumowaniu punktacji zostały ogłoszone oficjalne wyniki Senioriady uzyskane przez poszczególne reprezentacje klubów seniora, jak: I miejsce – drużyna LTM+, II miejsce – PSP DDP, III miejsce Klub Seniora Lubycza Królewska, IV miejsce Harmonia, V miejsce Filia UTW, VI miejsce Klub Seniora Jarczów, VIII miejsce – Klub Seniora w Suścu, IX miejsce Koło Diabetyków. Po wręczeniu pucharów, medali, nagród i gadżetów zwycięskim drużynom, złożeniu gratulacji i podziękowań organizatorzy zaprosili uczestników Senioriady na poczęstunek do baru Trybuna.