O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Meble
Odzyskano części samochodowe ze skradzionych pojazdów

Odzyskano części samochodowe ze skradzionych pojazdów

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Hrebennem podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami świętokrzyskiej Policji, odzyskali pochodzące z kradzieży części samochodowe o wartości rynkowej około 85 tys. zł.

W połowie września br., funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji prowadzili w Kraśniku działania związane z kontrolą legalności pochodzenia pojazdów i części samochodowych oferowanych do sprzedaży w serwisach internetowych. W czasie tych działań skontrolowano m.in. posesję, na terenie której były przechowywane podzespoły samochodowe. Według ustaleń funkcjonariuszy, właściciel posesji świadomie nabywał pochodzące z kradzieży pojazdy by następnie wymontowane z nich podzespoły oferować do sprzedaży. Podczas przeprowadzonych działań, na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli silniki, skrzynie biegów, elementy nadwozia i podwozia pochodzące ze skradzionych pojazdów marek:  BMW, VW i Mazda. Łączną wartość odzyskanego mienia oszacowano wstępnie na wartość ponad 85 tys.

Do policyjnego aresztu trafiła czwórka mężczyzn w wieku od 21 do 50 lat, zaś trafne części zabezpieczono w depozycie. Zarzut w sprawie usłyszał 40-letni mieszkaniec Kraśnika, którego dodatkowo objęto policyjnym dozorem. Śledczy sprawdzą jaki był udział pozostałych mężczyzn w nielegalnym procederze.

 

Za paserstwo grozi nawet 5 – letni pobyt w więzieniu.

 

źródło: https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/