O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Rocznicowy koncert Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Rocznicowy koncert Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

W niedzielę, 4 października w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się koncert Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, zorganizowany dla uczczenia 81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 399. rocznicy zatwierdzenia praw miejskich dla Tomaszowa przez króla Zygmunta III Wazę.
              To ważne wydarzenie kulturalne miało szczególny wydźwięk i charakter, zarówno ze względu na obchodzone rocznice, jak i fakt, że impreza odbywała się w czasie pandemii, co podkreślali w swych wystąpieniach organizatorzy – poseł na Sejm RP i prezes zarządu Okręgu ŚZŻ AK Sławomir Zawiślak, burmistrz miasta Wojciech Żukowski oraz towarzysząca im prezes Zarządu Koła Rejonowego ŚZŻ AK Lucyna Rebizant. Część początkowa koncertu stanowiła okazję do uhonorowania prezesa Fundacji „Parasol Roztocza” Wioletty Kozyry medalem okolicznościowym „Za zasługi dla ZO ŚZŻ AK w Zamościu”.
              W trakcie koncertu artyści zespołu, którym towarzyszyła kilkudziesięcioosobowa orkiestra, zaprezentowali szereg utworów o charakterze legionowym i patriotycznym, obejmującym okres czasowy od 1914 r. po rok 1945. Precyzja wykonania repertuaru, ekspresja, idealna harmonizacja chóru i tancerzy z akompaniamentem instrumentalnym, wspaniałe kostiumy z epoki – owocowały gorącymi oklaskami publiczności i owacjami na stojąco.
              W drugiej części dwugodzinnego koncertu widownia podziwiała kunszt taneczny oraz utwory wokalne solo i w wykonaniu chóru, pochodzące z okresu międzywojnia i z zakresu lżejszego repertuaru, jak fragmenty musicali itp. W finale występu artyści zaprezentowali pieśń pt. „Jak orły białe” a na tle sceny zbiorowej organizatorzy wraz z wicestarostą Jarosławem Korzeniem, złożyli podziękowania dla zespołu i imponujący kosz kwiatów, zaś delegacja Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” na ręce posła S. Zawiślaka przekazała gorące podziękowania za udzielone wsparcie organizacyjne.