O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Kłos Chełm znokautowany! Brawo Tomasovia! (8 : 0)

Pierwszy ligowy mecz w ramach nowego sezonu 2020/2021 mają za sobą piłkarze Tomasovii, którzy na własnym boisku podejmowali Kłos Chełm. Na ten moment, czyli na mecz o ligowe punkty piłkarze trenera Pawła Babiarza, jak i kibice naszego zespołu, musieli czekać aż 258 dni.

Faworytem dzisiejszego spotkania byli i zapewne tak będzie w większości w tym sezonie tomaszowianie, którzy wymieniani są jako jeden z faworytów nawet do wygrania całych rozgrywek, lecz jak wiadomo, pierwsze mecze są zawsze jedną wielką niewiadomą.

Na szczęście przymusowa przerwa przez koronowirusa nie zaszkodziła piłkarzom Tomasovii, ponieważ pokonali oni Kłosa, aż 8:0

Pierwsza połowa była wręcz idealna w wykonaniu Tomasovii i zakończyła się prowadzeniem tomaszowian 5:0. Mimo wysokiego prowadzenia trzeba przyznać, że był to najniższy wymiar kary dla rywali, ponieważ gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka znakomitych okazji do zdobycia goli, jak choćby Jakub Szuta, który już w 2 minucie trafił piłką w słupek. Prowadząc wysoko po pierwszej połowie w drugiej tomaszowianie nie musieli już forsować tempa i mogli już na spokojnie kontrolować mecz. Goście po kilku zmianach w tym bramkarza starali się zdobyć przynajmniej gola honorowego, lecz dobrze grająca defensywa "niebiesko-białych" na niewiele im pozwoliła. Ogólnie Kłos w całym meczu oddał dwa strzały w światło bramki. W drugiej połowie meczu podopieczni trenera Pawła Babiarza dorzucili jeszcze trzy gole i tym samym rozgromili ekipę z Rożdżałowa.

Po pierwszej kolejce Tomasovia okupuje fotel lidera. Kolejny mecz ligowy rozegra 9 sierpnia w Hrubieszowie z tamtejszą Unią.

Tomasovia - Kłos Chełm 8:0 ( 5:0 )

bramki: D.Szuta 10', 45', 90', Smoła 26', 78', 90', J.Szuta 27', Chmura 38'

Tomasovia: Krawczyk - Żurawski (76' Iwanicki), Chmura, Zozulia, Rojek (71' Baran) - Karólak (62' Pleskacz), Smoła, Skiba, Słotwiński (88' Błajda), D.Szuta - J.Szuta (46' Sałamacha)

Żółte kartki: Skiba, Pleskacz, Słotwiński -  Siatka, Fornal, Kamola

Sędzia: Sylwester Wuczko (Lublin)