O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Lub Art Story – opowieść o tomaszowskim języku

Lub Art Story – opowieść o tomaszowskim języku

We wrześniu i październiku młodzież z 60 Tomaszowskiej Drużyny Harcerskiej „Per aspera ad astra” pod kierunkiem pani Anny Bartnickiej wzięła udział w projekcie „Lub Art Story”, w ramach którego odbyły się warsztaty językoznawcze, improwizacji teatralnej, tworzenia gier miejskich oraz zajęcia artystyczne prowadzone techniką szablonu i fototransferu.

 „Lub Art Story” to trzecia edycja projektu, realizowanego na Lubelszczyźnie, którego efektem są historyczno-literackie gry miejskie realizowane przez uczestników warsztatów. W tym roku projekt realizowany był przez Fundację "5Medium" z Lublina i dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych".

„Tegoroczna edycja projektu poświęcona była regionalizmom okolic Tomaszowa Lubelskiego” - mówi Agnieszka Skawińska, koordynator projektu. – „Na warsztatach językoznawczych i tworzenia gier miejskich powstała gra terenowa, której celem było odkrycie i utrwalenie języka typowego dla naszego regionu. Języka, którym posługują się jeszcze nasi dziadkowie, ale takiego, który przez nas, a w szczególności przez młodzież, jest już nieco zapomniany”.

Efektem projektu była gra przygotowana przez harcerzy z 60 TDH, w której wzięła udział młodzież z klas siódmy i ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Orląt Lwowskich.

 

Foto. Paweł Jusyn, bart