O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
11 listopada - Dzień Niepodległości

11 listopada - Dzień Niepodległości

Szanowni Państwo! Dzień 11 listopada jest symbolem zwycięstwa i odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Dzisiaj jest też symbolem stałej troski o budowę przyszłej Polski, tej, która będąc solidarna dla wszystkich obywateli zajmie takie miejsce w Europie, jakie jej - z ponad tysiącletniej historii, z jej bohaterskiej walki w wieku XIX i XX się należy, na które uczciwie zasłużyła.
„Świat na nas patrzy i musimy mu się zaprezentować jako naród zdolny do pełnego wysiłku, nie gromada skłóconych gadułów gotowych walczyć ze sobą o podział władzy”. Te słowa marszałka Józefa Piłsudskiego brzmią dzisiaj szczególnie wymownie.
W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi organizacji zgromadzeń tegoroczne obchody Święta Niepodległości muszą przyjąć indywidualny charakter. Nie możemy spotkać się, zgodnie z kilkuletnią tradycją, przy „Ogniu Niepodległości” oraz na kolejnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych. Nikt jednak nie zwalnia nas z obowiązku kultywowania pamięci i przenoszenia jej na następne pokolenia.
Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w kościele pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim o godz.1100, a następnie przedstawiciele władz miasta i powiatu złożą wieniec pod postumentem upamiętniającym pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego na Siwej Dolinie.
Niech wywieszone flagi będą symbolem naszej zbiorowej pamięci.
Tradycyjnie, osoby które chciałyby otrzymać flagę mogą zgłosić się do Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim.

Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski
Przewodniczący Rady Miasta Mirosław Fus