O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Niech żyje Polska!

Niech żyje Polska!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że tegoroczne obchody 102. rocznicy Święta Niepodległości przybrały skromniejszą, w porównaniu do lat ubiegłych, formułę. Główne ulice Tomaszowa, gmachy urzędów i instytucji przybrały odświętny wygląd – zostały udekorowane flagami w barwach narodowych i kwiatami,
ale nie było oficjalnych uroczystości, tradycyjnego wspólnego pochodu, jak to miało miejsce w przeszłości; nie było orkiestry, pocztów sztandarowych, imprez towarzyszących.
                  Obchody rozpoczęły się od zapalenia zniczy przed Kolumną Niepodległości przez Burmistrza Wojciecha Żukowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Mirosława Fusa. Następnym punktem  była Msza św. koncelebrowana w kościele pw. Św. Józefa, odprawiona w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. dziekana Grzegorza Chabrosa, który także wygłosił okolicznościową homilię, poświęcając ją patriotyzmowi. Po zakończeniu nabożeństwa i udzieleniu wiernym błogosławieństwa Bożego, udano się pod pamiątkowy postument na Siwej Dolinie, gdzie w marcu 1921r. Marszałek Józef Piłsudski odznaczył pułki polskiej kawalerii z VI Brygady Jazdy zasłużone w wojnie z bolszewikami 1920r. Pod postumentem Strzelcy JS. 2019 zaciągnęli wartę honorową i przejmowali składane wiązanki kwiatów, m.in. od przez: posła na Sejm Tomasza Zielińskiego, delegację Zarządu Powiatu ze starostą Henrykiem Karwanem na czele i Rady Powiatu, burmistrza miasta Wojciecha Żukowskiego, przewodniczącego Rady Miast Mirosława Fusa i Jacka Pawłuckiego - członka Zarządu Powiatu, delegację Zarządu Powiatowego PSL, OSP Rabinówka, służby mundurowe Policji, OSP i Nadleśnictwa oraz delegację Piłsudczyków i JS. 2019. Uroczystość rocznicową zakończyły wystąpienia posła Tomasza Zielińskiego i burmistrza Wojciecha Żukowskiego oraz odśpiewanie Roty.