O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Pożar budynku gospodarczego

Pożar budynku gospodarczego

W dniu 08.11.2020 r. o godz. 19.10 dyżurny SK KP w Tomaszowie Lub. przyjął zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ul. Rynek Solny 2 w Tomaszowie Lubelskim. Stosownie do zgłoszenia dyżurny zadysponował odpowiednie siły i środki. Jako pierwsze na miejsce zdarzenia przybyły zastępy z JRG KP PSP Tomaszów Lub. tj. GCBA 5/34 oraz GBARt 2,5/25, które po dokonaniu rozpoznania przez KDR podały prądy wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy oraz w obronie na bezpośrednio zagrożony pobliski budynek mieszkalny. Kolejno przybyłe zastępy OSP KSRG GBA 2,5/24 Majdan Górny, GBA 2,5/24 OSP Podhorce, GBA 1,6/16 OSP Bełżec II oraz GBA 2,5/24 OSP Tarnawatka stanowiły wparcie prowadzonych działań ratowniczych oraz zapewniały niezbędne zaopatrzenie wodne.

Na miejsce zdarzenia przybył także Dowódca JRG. Dzięki szybko podjętej akcji ratowniczej strażakom udało się uratować sąsiednie budynki mieszkalne, niestety całkowitemu spaleniu i zniszczeniu uległ objęty pożarem drewniany budynek gospodarczy. Łącznie w działaniach brało udział 7 zastępów PSP i OSP, w tym 32 strażaków.

Źródło: straz-tomaszowlubelski.idsl.pl