O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Zdalna lekcja z policjantami i strażakami

Zdalna lekcja z policjantami i strażakami

W ramach „PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ...” zrealizowało projekt „Kontynuacja bezpiecznych przejść dla pieszych przy drogach powiatowych w Tomaszowie Lubelskim”. Zadanie dotyczyło przejeść dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Żwirki i Wigury z drogą Jana Pawła II.

Wczoraj w szkole podstawowej w klasie piątej i z uczniami klasy drugiej szkoły średniej, przeprowadzono zdalną lekcję. W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Warsztaty były poświęcone bezpieczeństwu na drodze między innymi bezpiecznemu poruszaniu się po drodze oraz zasadzie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjantka omówiła zasady poruszania się na przejściach dla pieszych i obowiązku noszenia odblasków. Spotkanie było zorganizowane w ramach „PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ imienia Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. W Tomaszowie Lubelskim zrealizowano projekt „Kontynuacja bezpiecznych przejść dla pieszych przy drogach powiatowych w Tomaszowie Lubelskim”. Projekt polegał na wykonaniu 4 aktywnych przejść dla pieszych, gdzie znak „Przejście dla pieszych” oświetlony jest lampami LED oraz w aktywne i świecące tak zwane kocie oczka. Dodatkowo wykonane zostały czerwona nawierzchnia antypoślizgowa przed przejściami, bariery wygradzające pieszych. Sygnały świetlne mają włączać się wtedy, kiedy pieszy zbliża się do przejścia, co ma zbudzić szczególną uwagę kierowców.

Na ręce kadry kierowniczej zostały przekazane odblaski i przenośne zestawy do udzielania pierwszej pomocy.

starszy aspirant Agnieszka Leszek

zródło: https://lubelska.policja.gov.pl/