O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Nie ustąpili pierwszeństwa, doprowadzili do wypadku

Nie ustąpili pierwszeństwa, doprowadzili do wypadku

Nieustąpienie pierwszeństwa było powodem dwóch zdarzeń drogowych. W sobotę 52-latek, kierując porsche został ukarany mandatem karnym, za zderzenie się z ciężarówką. Z kolei pijany 55-latek kierując volkswagenem doprowadził do wypadku z renault. Mężczyźni muszą teraz liczyć się z konsekwencjami swoich nieodpowiedzialnych zachowań.

W sobotnie południe w miejscowości Łykoszyn kierujący porsche mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi ciężarowemu, który przewoził butle z gazem. Uderzenie było na tyle silne, że ciężarowy Man, przewrócił się na bok tarasując całą drogę. Osobówką jechał 52-letni mieszkaniec gminy Sitaniec i za stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym został ukarany mandatem karnym. Obaj kierujący byli trzeźwi.  Policjanci ze względu na uszkodzenia pojazdów zatrzymali dowody rejestracyjne.

Z kolei w niedzielę dyżurny komendy dostał informacje, że na drodze krajowej numer 17 na wysokości stacji paliw doszło do wypadku. Z relacji świadków wynikało, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf skręcając na stację nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Renault. W pojeździe oprócz 73-letniego kierującego, znajdowała się jego żona. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości sprawy wypadku. Okazało się, że miał ponad dwa promile. 52-letni mieszkaniec gminy Krynice tego dnia stracił prawo jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali również dowody rejestracyjne osobówek.

starszy aspirant Agnieszka Leszek


źródło: lubelska.policja.gov.pl