O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Życzenia Rewizje
Zawalenie się dachu na budynku gospodarczym

Zawalenie się dachu na budynku gospodarczym

14 lutego 2021 roku o godz. 14:07 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim otrzymało zgłoszenie o zawaleniu się dachu na budynku gospodarczym w miejscowości Wieprzów Tarnawacki, gm. Tarnawatka.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali zawalony dach na budynku gospodarczym na wskutek dużej ilości zalegającego śniegu. W budynku gospodarczym nie przebywały żadne osoby ani zwierzęta. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, elementów grożących upadkiem (eternit oraz połamane deski i krokwie) oraz rozbiórce grożącej upadkiem ściany szczytowej budynku.

W ostatnim czasie miały miejsce intensywne opady śniegu, w związku powyższym tomaszowscy strażacy apelują do właścicieli i zarządców budynków o usuwanie zalegającego śniegu z dachów, szczególnie dachów płaskich.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciel lub zarządca budynku powinien kontrolować ilość śniegu na dachu, a w przypadku jego nagromadzenia, bezwzględnie go usuwać.

 

źródło: straz-tomaszowlubelski.idsl.pl