O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Operacja „Czysta Rzeka”

Operacja „Czysta Rzeka”

W sobotę 17 kwietnia odbyła się w Tomaszowie już po raz czwarty, Operacja „Czysta Rzeka” 2021, której celem było sprzątanie Sołokii zarówno w linii brzegowej, koryta jak i najbliższej, bezpośrednio przylegającej do niej okolicy.
W akcji uczestniczyła grupa wolontariuszy złożona z całych rodzin tomaszowian, jak Kinczkowscy, Malcowie, Kolasińscy, Wójcikowie, Żukowie, Żyłowie, Krzaczkowscy i Piotrowscy wraz z dziećmi. Podczas zbiórki w rejonie kirkutu szefowa akcji – Jolanta Piotrkowska poinformowała o celach, zasadach i miejscu operacji, zachowaniu bezpieczeństwa i prowadzeniu selekcji, po czym rozdano rękawice, worki oraz koszulki z okolicznościowym logo i uczestnicy ze skrzyżowania ulic Stawisko – Świętojurska – Starozamojska udali się grupami w dół i w górę rzeki oraz dopływającego doń strumyka. Po drodze zbierali dokładnie odpady, wszelkiego rodzaju plastiki, szkło, kawałki metalu a w kilku miejscach natrafiono na doraźne dzikie składowiska odpadów. Dawało to do myślenia, kto je tu zgromadził, bo chyba nikt z tomaszowian mieszkających na drugim końcu miasta.
             Po około dwóch godzinach operacja została zakończona a wypełnione odpadami worki zgromadzono w jednym miejscu do wywiezienia w sposób zorganizowany, co zapewnił burmistrz miasta Wojciech Żukowski.
             Należy przyznać, że sens przeprowadzonej akcji doceniła właścicielka pobliskiej hurtowni owoców i warzyw, która w formie podziękowania przekazała wolontariuszom skrzynkę bananów. Przeprowadzona operacja oprócz arcyważnego aspektu wychowawczego miała także i cel dydaktyczny – zwiedzanie miejscowego kirkutu, poznanie historii tego cmentarza d. mieszkańców Tomaszowa, jak i historii żydowskich mieszkańców miasta. Na zakończenie akcji szefowa operacji złożyła podziękowania wolontariuszom za udział, zapraszając do następnej edycji za rok oraz wyrażając przekonanie i nadzieję, że teren okolicy Sołokii nie będzie tak zaśmiecony jak obecnie.