O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Tomaszowianie laureatami Senioriady!

Tomaszowianie laureatami Senioriady!

We wtorek, 31 sierpnia, na obiektach OSiR w Biłgoraju odbyła się I Wojewódzka Senioriada, czyli zawody sportowo – rekreacyjne, w których wśród 14 reprezentacji Klubów Seniora PCK z terenu Województwa lubelskiego uczestniczyła także drużyna Tomaszowa
Celem imprezy zorganizowanej przez PCK Lubelskiego Oddziału Okręgowego oraz OSiR Biłgoraj była integracja uczestników rozgrywek oraz sprawdzian indywidualnych i drużynowych możliwości fizycznych i koordynacji ruchowej, a także dobra zabawa w miłej, przyjemnej atmosferze.
                 W programie Senioriady znalazły się konkurencje, jak: slalom z piłeczką do tenisa, slalom z piłką do unikoheja, wyścig z piłkami/fitball, rzut piłką przez głowę na odległość, rzuty woreczkami do celu, bieg przez tor przeszkód, wbijanie gwoździ na czas i wyścig z balonami.
                 Po oficjalnym otwarciu Senioriady, prezentacji drużyn, wystąpieniach władz PCK i samorządowych, losowaniu grup i wspólnej rozgrzewce, nastąpiło bezzwłoczne rozpoczęcie zawodów, którym towarzyszył portowy doping członków poszczególnych drużyn przebywających na trybunach. Reprezentacja Klubu PCK z Tomaszowa wystąpiła w składzie: Zofia Baran, Zdzisław Bednarczyk, Barbara Koperwas, Czesław Rusin i Wiesława Wójtowicz.
                 W trakcie zawodów okazało się, że kondycja tomaszowskich seniorów uzyskana podczas systematycznych marszów z kijkami, zajęć fitness, na gimnastyce, tańcach i na basenie dała efekty. Po zakończeniu Senioriady i podsumowaniu punktacji drużyn z poszczególnych konkurencji, ku radości i satysfakcji tomaszowian nasza ekipa zajęła wysoką III lokatę uzyskując w sumie 94 punkty i dystansując np. Zamość i inne powiaty województwa.
                 Kiedy organizatorzy Senioriady ogłosili oficjalne wyniki rozgrywek, wręczyli okazałe puchary, medale i dyplom, okrzykom i gestom radości nie było końca, co ilustrują załączone fotografie.