O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Dożynki wojewódzkie w Lubyczy Królewskiej

Dożynki wojewódzkie w Lubyczy Królewskiej

Jeszcze nie przebrzmiało echo wczorajszych uroczystości podziękowania rolnikom za ich trud. Po raz pierwszy odbyło się u nas święto plonów o tej randze. Stąd obecność Wicepremiera i Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Wicemarszałka Michała Mulawy, Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, ks. Bpa Mariana Rojka, posłów Sławomira Zawiślaka i Tomasza Zielińskiego i wielu innych gości
Dożynki przygotowali starostowie tomaszowscy Henryk Karwan i Jarosław Korzeń oraz cała rzesza często anonimowych ludzi, którzy wykonali świetną robotę: dożynki były piękne!
Już sam korowód dożynkowy zachwycił bogactwem pomysłów i kunsztem wykonania wieńców. Piękna była oprawa mszy św. zespołu „Tarnavox” oraz występ ZF „Roztocze”. Gospodarz dożynek, marszałek J. Stawiarski podkreślił wartość i wyjątkowość pracy rolników, ogrodników i sadowników, podziękował za ciężką i często niedocenianą pracę. Odczytano też list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Premiera Mateusza Morawieckiego i Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Licznie przybyli mieszkańcy i goście mogli skorzystać z poczęstunku, często darmowego, serwowanego przez KGW i innych wystawców. A na koniec oczywiście zabawa przy muzyce na żywo, w tym popularnych Golców.