O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
NOWE INWESTYCJE NA TOMASZOWSKIM OSIR

NOWE INWESTYCJE NA TOMASZOWSKIM OSIR

Trwa dobra passa tomaszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wśród zaplanowanych na ten i następny rok zadań znalazło się m.in. wybudowanie od podstaw Akademii Karate, umiejscowionej między boiskiem treningowym piłki nożnej a ogrodzeniem stadionu od strony ulicy Brygady
Prace początkowe w tym zakresie już zostały podjęte. Powierzchnia budynku Akademii to 600m² zabudowy, rozmiary 37x18m, a koszt około 4,5 mln zł. Siedziba Akademii zostanie zrealizowana przez miejscowa firmę Pro-Bud. Ponadto w ramach podjętych inwestycji zostanie gruntownie przebudowany stadion lekkoatletyczny, a w tym wykonanie odwodnienia, nowej bieżni LA, instalacja płyty głównego boiska, zakup niezbędnego wyposażenia stadionu oraz sprzętu służącego do zapewnienia jego utrzymania. Zadanie to o wartości około 6,5 mln zł wykona firma Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy.
         Remontu doczekał się także tor rolkowy położony za kortami do tenisa, gdzie po demontażu ogrodzenia i sfrezowaniu starej nawierzchni zostanie położona nowa warstwa ścieralna. Jak przewidują zawarte umowy, termin ich wykonania ma zamknąć się w ciągu 18 miesięcy, czyli do września 2023 roku, zaś całkowity koszt robót to prawie 11mln zł. Na ten cel miasto pozyskało środki zewnętrzne, w tym blisko 6,7mln zł z Polskiego Ładu i prawie 4mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, co stanowi około 98% wartości podjętych inwestycji.