O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Dzień Dobra w SP nr 2

Dzień Dobra w SP nr 2

Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim zorganizowało w Niedzielę Bożego Miłosierdzia „Dzień Dobra”, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji pod tą samą nazwą

Od godz. 14:00 uczestniczyliśmy we  mszy świętej w kościele św. Ojca Pio, a następnie modliliśmy się koronką do Miłosierdzia Bożego. Przy kościele nasi wolontariusze częstowali ciastami i zbierali datki do puszek.

Następnie na placu przy szkole odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Czyń dobro, mimo wszystko”. Obecni byli goście i darczyńcy: ks. proboszcz Grzegorz Świtalski, Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Zieliński, Zastępca Burmistrza Pani Renata Miziuk, Nadleśniczy Pan Leszek Dmitorca, rodzice, dziadkowie, rodziny dzieci ukraińskich uczących się w naszej szkole, dyrekcja szkoły, nauczyciele i okoliczni mieszkańcy.

Podczas pikniku miał miejsce pokaz talentów uczniów naszej szkoły, występ absolwentki wokalistki Anny Karp, zabawy z bańkami i balonami, malowanie twarzy dzieciom, pokazy harcerzy, sprzętu policji i straży pożarnej. Rodzice naszych wolontariuszy zadbali o ciepły posiłek i słodki poczęstunek.

Zorganizowano też loterię fantową,  kiermasz ciast i zbiórkę do puszek.

Zebraliśmy w sumie 4778, 61 złotych i przekazaliśmy je na cele diecezjalnego Caritas. Środki te przeznaczone będą na obóz wypoczynkowy dla dzieci polskich i ukraińskich. Liderem akcji była katechetka i opiekun Szkolnego Koła Caritas Agata Samek.

Był czas radosnego świętowania

ludzi  którzy na co dzień czynią dobro.

 

                                                                            Szkolne Koło Caritas przy SP2