O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
XVII Kiermasz Rozmaitości

XVII Kiermasz Rozmaitości

W niedzielę 1 maja w Parku Miejskim odbyła się XVII edycja ekologicznego Kiermaszu Rozmaitości organizowanego corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego we współpracy z Urzędem Miasta i Tomaszowskim Domem Kultury.

Po zaanonsowaniu programu imprezy przez dyrektora MBP Jacka Pawłuckiego na estradzie amfiteatru wystąpili wychowankowie tomaszowskich przedszkoli w efektownych wielobarwnych kostiumach prezentując różnorodne tańce, korowody oraz piosenki o treści ekologicznej. Ich wymowa była tym silniejsza, że występy odbywały się na tle wiosennej scenografii przygotowanej przez Jerzego Wawrzyńskiego. Program tegorocznej imprezy nie ograniczał się do występów estradowych. Dużym powodzeniem cieszyło się np. stoisko Biblioteki, gdzie wśród licznych tytułów wycofanych z inwentarza można było za symboliczną złotówkę nabyć ciekawe i w dobrym stanie pozycje dla dzieci. Z kolei Tomaszowskie Towarzystwo Regionalne oferowało szeroki wachlarz posiadanych wydawnictw po okazyjnych obniżonych cenach, które mogły zainteresować szeroki wachlarz nie tylko regionalistów.

Kolejki chętnych smakoszy ustawiały się do kramików Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie między innymi serwowane były ciasta domowego wypieku, pieczywa, sałatki i napoje. Tłok był także do straganów z wyborami rękodzieł artystycznego, zaś Niepubliczne Przedszkole Językowo – Artystyczne „Klub Maciuś” i Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Little Oxford” prowadziły akcję promocyjną swych placówek.

Natomiast Tomaszowskie Nadleśnictwo Lasów Państwowych wystąpiło z pokazem trofeów myśliwskich, organizowało konkursy wiedzy o przyrodzie z atrakcyjnymi nagrodami oraz prowadziło sprzedaż sadzonek drzewek i krzewów.

W bieżącym roku wyjątkowo dopisały stoiska ogrodnicze z różnorodnymi sadzonkami kwiatów, ziół, krzewów oraz sadzonek innych roślin ozdobnych i owocowych wraz z bezpłatnym udzielaniem instruktarzu co do ich wymagań glebowych, nawożenia i podlewania.

Wiele osób z dziećmi gromadziło się przy zjeżdżalni i kiosku „Zimnej Zośki”, zaś osoby zainteresowane swym stanem zdrowia korzystały z pomocy stoiska Stowarzyszenia Tomaszowskich Diabetyków przy oznaczaniu poziomu cukru i pomiarze ciśnienia tętniczego. Do tego celu zgłosiło się ponad 130 osób. Powodzeniem cieszyła się także działalność Tomaszowskiej Policji, której funkcjonariusze bezinteresownie znakowali rowery zabezpieczając je przed kradzieżą.

W godzinach popołudniowych w ramach programu Kiermaszu odbyły się finały Konkursu Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Ekologicznej. Na estradzie wystąpiło 36 zespołów oraz solistów w kategoriach wiekowych i tematycznych utworów