O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Lubelskie
Regionalne żniwa w Nowosiółkach

Regionalne żniwa w Nowosiółkach

W niedzielę 7 sierpnia Stowarzyszenie Moje Nowosiółki zaprosiło Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Tomaszowa Lubelskiego na "Żniwa ze starej fotografii"
Podczas wydarzenia na podwórzu przy Skansenie Aktywnym w Nowosiółkach gościł Zespół Muzyczny "Fermata" oraz zespoły ukraińskie, w podzięce za pomoc polską - Duet "UNISON", Zespół Taneczny "JUNIST" Grupa Starsza i Grupa Młodsza - które przybyły z Waręża. Przy dźwięku ukraińskich bandur, polskich przyśpiewek i tańców tradycyjnych dzieci z Waręża mogliśmy spotkać się z Redaktorem Naczelnym "Szkiców historycznych i literackich" panem Zdzisławem Pizunem i kupić najnowsze wydanie trylogii "Od Narola po Bełz" wraz z pieczęcią autora.
O 15-tej Sołtys Nowosiółek wraz z żoną i córką poprowadzili korowód żniwiarzy ze Stowarzyszenia Moje Nowosiółki, Grupy Rekonstrukcji Historycznej "WIR", Tomaszowskiego Szwadronu im, 1-go Pułku Korpusu Ochrony Pogranicza oraz GRH Ludności Cywilnej Tomaszów Lubelski na tradycyjne koszenie pszenicy. Żniwom towarzyszył śpiew Zespółu Pogranicze z Przewodowa, a zabawiała para pięknych koni dzięki panu Andrzejowi Wiatrzykowi. A po skoszeniu pszenicy hucznie uczciliśmy 20-lecie małżeństwa Organizatorów imprezy, a śpiewom, tańcom nie było końca...