O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
X MARATON BIBLIJNY

X MARATON BIBLIJNY

 • Kultura
 • 27 kwietnia 2023
„Wierzę w Kościół Ojca, Syna i Ducha świętego” W środę 26 kwietnia w ramach obchodów XV Tygodnia Biblijnego w Sanktuarium ZNMP odbyła się X edycja Narodowego Czytania Pisma Świętego. Publiczna lektura tego najbardziej popularnego na świecie dzieła, wydanego w milionach egzemplarzy, przetłumaczonego na ponad 300 języków została zorganizowana we współpracy Parafii pw. ZNMP, UM przez MBP im. Tomasza Zamoyskiego.
W ROCZNICĘ POWSTANIA

W ROCZNICĘ POWSTANIA

 • Kultura
 • 25 kwietnia 2023
W środę 19 kwietnia przypadającą w tym dniu 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim w czytelni MBP im. Tomasza Zamoyskiego odbyło się spotkanie dr Ewy Koper, pracownika merytorycznego Muzeum Miejsce Pamięci w Bełżcu, która przedstawiła przebieg bohaterskiego zrywu mieszkańców getta, jako wyrazu zdecydowanego oporu przeciwko „akcji Reinhardt”, stanowiącej likwidację skoncentrowanej ludności żydowskiej.
W rocznicę zbrodni katyńskiej

W rocznicę zbrodni katyńskiej

 • Kultura
 • 14 kwietnia 2023
Dla uczczenia pamięci oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego, służby granicznej, funkcjonariuszy policji i straży więziennej, pracowników wywiadu i kontrwywiadu – w sumie blisko 22 tysięcy osób, które we wrześniu 1939 r. dostały się do niewoli sowieckiej i zostały zamordowane przez NKWD, zostały zorganizowane obchody 83. rocznicy zbrodni katyńskiej.
Polonia Semper Fidelis

Polonia Semper Fidelis

 • Kultura
 • 14 kwietnia 2023
Tomaszów Lubelski pamięta o najważniejszych historycznych wydarzeniach. 12 kwietnia w budynku dawnego Sejmiku został zorganizowany spektakl słowno-muzyczny "Polonia Semper Fidelis", zorganizowany przez Tomaszowski Dom Kultury.
Mamy Mistrza!

Mamy Mistrza!

Tomaszowskim mistrzem ortografii została Gabriela Zakrzewska z II LO w Tomaszowie Lubelskim. II miejsce zajęła Karolina Ujma z I LO, a III Pani Wiesława Wójtowicz. Serdecznie gratulujemy laureatom, opiekunom i dziękujemy jury. Wielkie dzięki dla Oli Karwańskiej, Zuzi Żurawskiej, Wiktorii Wajdy z II LO za mini koncert poezji śpiewanej. Pamiętajmy - dziś Dzień Języka Ojczystego!
KONKURS LITERACKI

KONKURS LITERACKI

Tomaszowski Dom Kultury zachęca uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe z powiatu tomaszowskiego do udziału w 19. Wojewódzkim Konkursie Literackim -"CISZA". Regulamin, karta zgłoszeniowa uczestnika oraz wzór formatowania dokumentu poniżej:
Dyrektor Tomaszowskiego Domu Kultury

Dyrektor Tomaszowskiego Domu Kultury

W dniu 17 lutego 2023 r. Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski, w obecności Przewodniczącego Rady Miasta Tomaszów Lubelski Mirosława Fusa, Zastępcy Burmistrza Miasta Renaty Miziuk, wręczył Dariuszowi Krechowi powołanie na stanowisko Dyrektora Tomaszowskiego Domu Kultury, na kolejny okres 2023-2030.
Najaktywniejszy dorosły czytelnik Miejskiej Biblioteki Publicznej

Najaktywniejszy dorosły czytelnik Miejskiej Biblioteki Publicznej

Jak co roku rozstrzygnęliśmy konkurs na najaktywniejszego dorosłego czytelnika naszej biblioteki. Z dumą prezentujemy Państwu wyniki: W kategorii: prasa - p. Ryszard Lewicki - 932 kat. książki - p. Zofia Więcławek - 253 kat. książki i prasa - p. Edward Bębenek -306 kat. książki - p. Małgorzata Zajma GRATULUJEMY!
26. JKR rozstrzygnięty

26. JKR rozstrzygnięty

 • Kultura
 • 27 listopada 2022
Powiatowe eliminacje 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, których organizatorem był Tomaszowski Dom Kultury, odbyły się 18 listopada 2022r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim.
"Konwersja cyfrowa Tomaszowskiego Domu Kultury"

"Konwersja cyfrowa Tomaszowskiego Domu Kultury"

Tomaszowski Dom Kultury realizuje projekt pn. "Konwersja cyfrowa Tomaszowskiego Domu Kultury" Celem zadania jest wyposażenie Tomaszowskiego Domu Kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i dalszego rozwijania statutowych działań domu kultury w zakresie edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych w społeczności lokalnej przez kompleksowe szkolenia i doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych on-line lub w sposób cyfrowy.
Z Konopnicką w roli głównej

Z Konopnicką w roli głównej

 • Kultura
 • 04 października 2022
Z okazji obchodów Roku Marii Konopnickiej, 22 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego, odbyły się zajęcia poświęcone życiu i twórczości autorki „Roty”. Recytatorzy Koła Żywego Słowa czytali i analizowali wybrane utwory poetki. Prezentowali również scenki teatralne inspirowane biografią autorki oraz własnymi doświadczeniami z życia szkoły i rodziny.
XIV Konkurs i Festiwalu Poezji Śpiewanej STACHURIADA

XIV Konkurs i Festiwalu Poezji Śpiewanej STACHURIADA

 • Kultura
 • 27 września 2022
XIV Konkurs i Festiwalu Poezji Śpiewanej STACHURIADA za nami. Przesłuchania, które odbyły się 24 września wyłoniły laureatów w poszczególnych kategoriach. Na uwagę zasługuje fakt ciekawych aranżacji i pojawienie się nowych artystów i rzadko wykonywanych utworów. Publiczność najlepsze wykonania mogła wysłuchać w niedzielę (25.09), na koncercie galowym, zaraz po występie gwiazdy festiwalu Orkiestry Świętego Mikołaja.
Nowa wystawa w Muzeum Regionalnym

Nowa wystawa w Muzeum Regionalnym

 • Kultura
 • 02 września 2022
W środę 31 sierpnia w Muzeum Regionalnym im. dra Janusza Petera odbyło się otwarcie interesującej wystawy „Pierwsi pasterze III tysiąclecia p. Chrystusem”
Seniorzy na Grzędzie Sokalskiej

Seniorzy na Grzędzie Sokalskiej

 • Kultura
 • 29 sierpnia 2022
Klub Seniora PCK w Tomaszowie Lubelskim po zakończeniu kilkuletniego projektu owocnej działalności pozostawał jakiś czas w stanie nieczynnym i dopiero dzięki podjęciu współpracy z tomaszowskim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej nastąpiła jego reaktywacja
„Barwy Roztocza” w Tomaszowie

„Barwy Roztocza” w Tomaszowie

Dobiegł końca XV jubileuszowy plener malarski zorganizowany dzięki burmistrzowi miasta Tomaszowa Lubelskiego Wojciechowi Żukowskiemu oraz burmistrzowi Lubyczy Królewskiej Markowi Łuszczyńskiego.
Koncert: „Z wdzięcznością za serce - Lwów dla Polaków i Polonii ”

Koncert: „Z wdzięcznością za serce - Lwów dla Polaków i Polonii ”

W imieniu organizatorów zapraszam serdecznie na wyjątkowe wydarzenie artystyczne: Koncert w ramach Roztoczańskiej Akademii Chóralnej Pn. „Z wdzięcznością za serce - Lwów dla Polaków i Polonii ”W wykonaniu chóru „Gloria” Lwowskiej Filharmonii Narodowej 3 LIPCA O GODZ. 20.00 W KOŚCIELE PRZY PARAFII ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY POD OPIEKĄ OO. FRANCISZKANÓW W ZAMOŚCIU UL. S. STASZICA 1, 22-400 ZAMOŚĆ.