O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Koncert "ROZTOCZE MUZYKI"

Koncert "ROZTOCZE MUZYKI"

29.06.2024 r. Dworek Artium w Kociubie godz. 18:00, wstęp wolny. Wystąpią: Oksana Nikitiuk - mezosopran , Roman Rewakowicz - fortepian
SCENA REDUTA: Spektakl "Jak płakać w miejscach publicznych"

SCENA REDUTA: Spektakl "Jak płakać w miejscach publicznych"

„Jeśli zastanawiacie się, czy nie powinniście iść do psychiatry, to prawdopodobnie powinniście. Dziwi was, że słynni komicy często chorują na depresję? Mnie dziwi raczej, że nie wszyscy ludzie z depresją zostają komikami. Nauczyliśmy się doprowadzać ludzi do ataków śmiechu opowiadaniem o toksycznych bliskich i przebytych traumach: ostrożnie kalibrujemy żarty, by nie przekroczyć graniczy, po której śmiech zmienia się w litość. A potem latami ćwiczymy ten program: w szkole, pracy, barach i pociągach i cudzych łóżkach.” - Emilia Dłużewska
Filharmonia Lubelska w Tomaszowskim Domu Kultury

Filharmonia Lubelska w Tomaszowskim Domu Kultury

Długo wyczekiwany koncert Filharmonii Lubelskiej w Tomaszowie Lubelskim. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 16 marca o godzinie 18:00 Bilety do nabycia w kasie TDK.
Walentykowe top książki

Walentykowe top książki

Jeśli dotychczas typowe spotkania członków Dyskusyjnego Klubu Książki przy MBP im. Tomasza Zamoyskiego obejmowały recenzje nt. pozycji z literatury dyktowanych przez Instytut Książki, to z okazji popularnych „Walentynek” moderator DKK Alicja Stojko zaproponowała omówienie i dyskusję nad treścią utworów stanowiących klasykę literatury polskiej i obcej. W dodatku treść tematyki wybranych książek prezentowanych 13 lutego w przeddzień Święta Zakochanych zawierała liczne wątki związane z historią życia i miłością bardziej lub mniej znanych par. Podczas spotkania odbywającego się tradycyjnie przy kawie, herbacie i domowych smakołykach przygotowanych przez panie zostały m.in. zarysowane pozycje „Anna Karenina” Lwa Tołstoja, „Duma i uprzedzenie” Jane Austin, „Romeo i Julia” Williama Shakespeare, „Trędowata” Heleny Mniszkówny oraz „Wichrowe Wzgórza” Emily Brontë.
Tomaszów Lubelski wczoraj i dziś

Tomaszów Lubelski wczoraj i dziś

 • Kultura
 • 18 stycznia 2024
16 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. T. Zamoyskiego została uroczyście otwarta wystawa fotograficzna prezentująca stary, nieistniejący już Tomaszów i podobne ujęcia tych samych obiektów lub tylko wskazanie miejsc i historii tych, które czas lub ludzie usunęli. Opowieść, niezwykle zajmująco snuł historyk i regionalista Wojciech Dziedzic, wspierany przez dyr. MOPSu Adama Skorniewskiego, oraz autora współczesnych zdjęć Daniela Knapa.
SENIORZY PROMUJĄ TOMASZÓW

SENIORZY PROMUJĄ TOMASZÓW

 • Kultura
 • 18 stycznia 2024
Grupa seniorów z Klubu LTM+ uczestniczących wraz z MOPS w realizacji projektu „Tomaszów wczoraj i dziś”, w środę 11 stycznia wzięła udział w ceramicznych warsztatach artystycznych, które odbyły się w Centrum Integracji Społecznej w miejscowości Jacnia. Po informacji nt. form działalności Centrum przekazanej przez instruktorów Magdalenę Drożdż i Mirosława Lipskiego oraz poczęstunku, tomaszowscy seniorzy kolejno wdrażali się w umiejętności formowania flakonów, kubków oraz innych naczyń na kole garncarskim.
"Dziadek do orzechów" na scenie Tomaszowskiego Domu Kultury

"Dziadek do orzechów" na scenie Tomaszowskiego Domu Kultury

 • Kultura
 • 12 stycznia 2024
11 stycznia 2024 roku na długo zapadnie w naszej pamięci. "Dziadek do orzechów" w wykonaniu Królewskiego Baletu Klasycznego z Poznania zachwycił mieszkańców nie tylko Tomaszowa, ale także Zamościa, Krasnobrodu i okolic, których mieliśmy przyjemność gościć w Tomaszowskim Domu Kultury.
"Dziadek do orzechów" dla Tomaszowskich szkół

"Dziadek do orzechów" dla Tomaszowskich szkół

 • Kultura
 • 11 stycznia 2024
"Dziadek do orzechów" to wyjątkowy spektakl, którego widzami wieczorem będą dorośli mieszkańcy naszego miasta. Jednak już przed południem młodsi widzowie, uczniowie tomaszowskich szkół mogli obejrzeć to przepiękne widowisko. Aby tak zwana "kultura wysoka" stała się bardziej dostępna także dla najmłodszych Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski, dzięki owocnej współpracy z Dyrektorem Tomaszowskiego Domu Kultury Dariusz Krech wsparł inicjatywę, dofinansowując w 50% dzieciom z tomaszowskich szkół bilety na spektakl.
Realizacja projektu pn. „Renowacja pomnika pamięci żołnierzy września 1939r”.

Realizacja projektu pn. „Renowacja pomnika pamięci żołnierzy września 1939r”.

Miasto Tomaszów Lubelski otrzymało darowiznę ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu Czuwamy! Pamiętamy! na realizację projektu pn. „Renowacja pomnika pamięci żołnierzy września 1939r”. Celem renowacji pomnika jest uczczenie pamięci żołnierzy września 1939 r., którzy walczyli w dwóch bitwach z wojskami niemieckimi rozegranych w dniach 17 – 20 i 22 – 27 pod Tomaszowem Lubelskim. Kwota otrzymanej darowizny: 15 000,00 zł. Czas realizacji projektu: od 01 sierpnia 2023 roku do 31 marca 2024.
Scena Reduta startuje od 28 października.

Scena Reduta startuje od 28 października.

 • Kultura
 • 18 października 2023
Po raz pierwszy w historii Teatr Osterwy tak szeroko wychodzi do widzów z całej Lubelszczyzny! Żeby obejrzeć najlepsze spektakle nie trzeba będzie już jeździć do stolicy województwa. To aktorzy pojadą do Biłgoraja, Hrubieszowa, Janowa Lubelskiego, Krasnegostawu, Kraśnika, Łukowa, Parczewa, Tarnogrodu, Tomaszowa Lubelskiego, Włodawy i Zamościa żeby wystawić najwspanialsze przedstawienia w tamtejszych domach lub ośrodkach kultury. Celem dyrektora Teatru Redbada Klynstra-Komarnickiego jest budowanie wspólnej przestrzeni dla teatru wykorzystując potencjał istniejących scen na terenie Polski Wschodniej niwelując jednocześnie bariery dostępu do kultury.
Narodowe Czytanie w Tomaszowie Lubelskim

Narodowe Czytanie w Tomaszowie Lubelskim

 • Kultura
 • 14 września 2023
Za nami XII edycja Narodowego Czytania. w Parku Miejskim im. A. Krzyżanowskiego odbyła się prawdziwa lekcja literatury i patriotyzmu. Rozpoczęło się od inscenizacji fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem", przygotowanej przez młodzież z LO nr 1 pod kierunkiem p.prof. Marii Gęborys i występów kapeli Zespołu Folklorystycznego "Roztocze". Następnie zaproszeni goście czytali fragm. powieści. było i wzniośle i wesoło.
Powiatowe eliminacje Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego

Powiatowe eliminacje Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego

 • Kultura
 • 29 sierpnia 2023
27 sierpnia 2023 roku w Parku Miejskim w Tomaszowie Lubelskim odbyły się powiatowe eliminacje do Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego.
"Roztoczańskie Klasyki" - klip

"Roztoczańskie Klasyki" - klip

Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji z IV Spotu Klasycznych Samochodów i Motocykli "Roztoczańskie Klasyki", który odbył się 30.07.2023 r. w Tomaszowie Lubelskim
X MARATON BIBLIJNY

X MARATON BIBLIJNY

 • Kultura
 • 27 kwietnia 2023
„Wierzę w Kościół Ojca, Syna i Ducha świętego” W środę 26 kwietnia w ramach obchodów XV Tygodnia Biblijnego w Sanktuarium ZNMP odbyła się X edycja Narodowego Czytania Pisma Świętego. Publiczna lektura tego najbardziej popularnego na świecie dzieła, wydanego w milionach egzemplarzy, przetłumaczonego na ponad 300 języków została zorganizowana we współpracy Parafii pw. ZNMP, UM przez MBP im. Tomasza Zamoyskiego.
W ROCZNICĘ POWSTANIA

W ROCZNICĘ POWSTANIA

 • Kultura
 • 25 kwietnia 2023
W środę 19 kwietnia przypadającą w tym dniu 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim w czytelni MBP im. Tomasza Zamoyskiego odbyło się spotkanie dr Ewy Koper, pracownika merytorycznego Muzeum Miejsce Pamięci w Bełżcu, która przedstawiła przebieg bohaterskiego zrywu mieszkańców getta, jako wyrazu zdecydowanego oporu przeciwko „akcji Reinhardt”, stanowiącej likwidację skoncentrowanej ludności żydowskiej.
W rocznicę zbrodni katyńskiej

W rocznicę zbrodni katyńskiej

 • Kultura
 • 14 kwietnia 2023
Dla uczczenia pamięci oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego, służby granicznej, funkcjonariuszy policji i straży więziennej, pracowników wywiadu i kontrwywiadu – w sumie blisko 22 tysięcy osób, które we wrześniu 1939 r. dostały się do niewoli sowieckiej i zostały zamordowane przez NKWD, zostały zorganizowane obchody 83. rocznicy zbrodni katyńskiej.