O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Reaktywacja KUL w Tomaszowie Lubelskim ?

Reaktywacja KUL w Tomaszowie Lubelskim ?

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych miała miejsce znacząca i podniosła uroczystość – podpisanie porozumienia o podjęciu współpracy między Fundacją Rozwoju Centrum Edukacyjno - Kongresowego KUL w Tomaszowie Lubelskim ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu „Roztocze”.
Życzenia od uczniów i przedszkolaków złożone przez Internet

Życzenia od uczniów i przedszkolaków złożone przez Internet

  • Oświata
  • 22 październik 2020
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
Wystawy patriotyczne

Wystawy patriotyczne

  • Oświata
  • 02 październik 2020
Dzięki współpracy MBP z IPN O/ Lublin w ramach programu "Przystanek historia" możemy zaprezentować wyjątkowe patriotyczne wystawy : Barwy i symbole narodowe eksponowane są przy Szkole Podstawowej nr 1,a dotyczące wydarzeń przełomu ustrojowego przy Szkole Podstawowej nr 2. Zachęcamy do oglądania.
Moja bezpieczna droga do przedszkola

Moja bezpieczna droga do przedszkola

Uczestniczenie w ruchu drogowym i poruszanie się po drodze powinno nieść za sobą odpowiednie przygotowanie. Bardzo ważne jest uczenie przestrzegania zasad już najmłodszych lat. Wszystkie dzieci z naszego Samorządowego Przedszkola Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim, poznawały lub przypominały i utrwalały wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drodze.
Sukces Emilii Obirek z II LO w Tomaszowie Lubelskim

Sukces Emilii Obirek z II LO w Tomaszowie Lubelskim

24 września br. roku w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historycznego „Wakacje z historią” zrealizowanego w ramach projektu pn. „Niezłomni Żołnierze Zamojszczyzny – żywa lekcja patriotyzmu” przez ŚZŻAK Okręg Zamość, a współfinansowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.
Tak zdawali nasi maturzyści

Tak zdawali nasi maturzyści

Nie matura, lecz chęć szczera…. To stare powiedzenie sprawdza się i musi pocieszyć wielu tegorocznych maturzystów. Zwłaszcza z naszych liceów i techników.
Samochód dla „Mechanika”

Samochód dla „Mechanika”

Zespół Szkół Techniczno – Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim, na progu nowego roku szkolnego wzbogacił się o samochód ciężarowy, przeznaczony do nauki jazdy na kategorię „C”. Korzystać będą z niego uczniowie klas o kierunku „kierowca – mechanik”. W ten sposób znacząco wzbogaci się program i zakres kształcenia w szkole w roku szkolnym 2020/2021 i następnych.
Oczytane dzieci

Oczytane dzieci

Uczniowie klasy czwartej Niepublicznej Szkoły Podstawowej Little Oxford wzięli udział w ogólnopolskim programie" Narodowe Czytanie"...
Emilia Sprzęczka brązową medalistką mistrzostw Polski

Emilia Sprzęczka brązową medalistką mistrzostw Polski

Bardzo pracowicie spędziła ostatni weekend wakacji uczennica klasy VI c - SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim Emilia Sprzęczka. W dniach od 28 do 30 VIII 2020 r. we Wrocławiu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, w których uczestniczyła zawodniczka UKS Gim Dwójka.
Przyłbice dla Mechanika

Przyłbice dla Mechanika

Pięknym gestem wykazał się Roman Rak, właściciel firmy „Roztocze”, przekazując u progu nowego roku szkolnego 800 szt. przyłbic ochronnych na potrzeby Zespołu Szkół Techniczno – Motoryzacyjnych im. J. Dąbrowskiego. Za ten bezinteresowny dar tomaszowskiego przedsiębiorcy, znanego z działalności charytatywnej, który od szeregu lat w różnych formach udziela wsparcia wymienionej placówce szkolnej, składają serdeczne podziękowania uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy ZST-M.
Szkoły w cieniu pandemii

Szkoły w cieniu pandemii

We wtorek 1 września, uczniowie w Polsce i w Tomaszowie Lubelskim rozpoczną nowy rok szkolny 2020/2021. O tym, jak będzie on zorganizowany i jak będzie przebiegał w sytuacji zagrożenia koronawirusem w naszym mieście, informuje nas Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM Henryk Nowosad oraz dyr. Szkoły Podstawowej Nr 3 im. dra J. Petera Leszek Kodymowski.
Wyniki egzaminu ośmioklasisty w Tomaszowie Lubelskim!

Wyniki egzaminu ośmioklasisty w Tomaszowie Lubelskim!

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podała wyniki egzaminu, który został przeprowadzony w dniach od 16 do 18 czerwca 2020 r.
Kolejni pedagodzy uzyskują stopień awansu nauczyciela mianowanego.

Kolejni pedagodzy uzyskują stopień awansu nauczyciela mianowanego.

Dzisiaj odebrali akty nadania. Gratulacje i życzenia pomyślności na trudnej drodze edukacji i wychowania dzieci i młodzieży.
Półkolonie 2020 w „Krokusie”

Półkolonie 2020 w „Krokusie”

W dniach od 13 do 24 lipca w tomaszowskiej Świetlicy Środowiskowej „Krokus” trwały tradycyjnie organizowane co roku półkolonie, przebiegające według programu opracowanego przez kierownika placówki – Andrzeja Dziubę, tym razem bez udziału grupy polonusów z Ukrainy, co spowodowane było obostrzeniami sanitarnymi z uwagi na panującą pandemię koronawirusa.