O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
ŚWIĘTO MAŁEGO PATRIOTY 2023

ŚWIĘTO MAŁEGO PATRIOTY 2023

Wyjątkowo uroczyście obchodzono XIII edycję Święta Małego Patrioty zorganizowanego we wtorek 25 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 Sportowo – Artystycznej Akademii Uśmiechu. Na przygotowywaną od dłuższego czasu imprezę przybyła liczna grupa rodziców oraz szacowni goście: ks. J. Sopel i ks. G. Chabros, przewodnicząca Rady Miasta Monika Pikuła i burmistrz Wojciech Żukowski. Po słowie wstępnym dyrektora placówki Teresy Koszel, która powitała obecnych, a w tym szczególnie serdecznie włodarza miasta – inicjatora projektu wychowania obywatelskiego, na tle pomysłowej scenografii eksponującej symbolikę i barwy narodowe.
Dzień wiedzy na temat autyzmu

Dzień wiedzy na temat autyzmu

21 kwietnia SOSW zorganizował dla mieszkańców Miasta "Dzień wiedzy na temat autyzmu". Na scenie w Parku Miejskim wystąpiły dzieci z różnych szkół i przedszkoli, a wśród nich także dzieci ze spektrum autyzmu.
Odkrywamy. Poznajemy. Budujemy. LEGO

Odkrywamy. Poznajemy. Budujemy. LEGO

W styczniu bieżącego roku w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim w ramach realizacji programu „Odkrywamy. Poznajemy. Budujemy. LEGO” odbyło się szkolenie dla nauczycieli. Warsztaty te sfinansowano ze środków pozyskanych w XV edycji konkursu grantowego fundacji BGK pt. „Na dobry początek”.
Pożegnanie Dyrektora Przedszkola Nr 5

Pożegnanie Dyrektora Przedszkola Nr 5

W dniu 30 stycznia 2023 r. w Urzędzie Miasta Tomaszów Lubelski Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski, Zastępca Burmistrza Miasta Renata Miziuk, Przewodniczący Rady Miasta Tomaszów Lubelski Mirosław Fus oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Henryk Nowosad podziękowali Pani Marii Majak-Rebizant za ponad 30-letnią pracę na rzecz tomaszowskiej oświaty przedszkolnej i sprawowanie funkcji dyrektora Przedszkola Samorządowego Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim, życząc zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.
ZIMOWISKO W „KROKUSIE”

ZIMOWISKO W „KROKUSIE”

Dobiegł półmetek atrakcyjnego programu zaplanowanego na tegoroczne zimowisko zorganizowane w Świetlicy Środowiskowej „Krokus”.
W SOSW podzielili się opłatkiem

W SOSW podzielili się opłatkiem

W duchu kultywowanej od szeregu lat tradycji w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. dra Janusza Korczaka odbyła się uroczystość opłatkowa.
Jasełka w Przedszkolu Samorządowym Nr 2

Jasełka w Przedszkolu Samorządowym Nr 2

Pod hasłem „W drodze do Betlejem” widniejącym na rozgwieżdżonej scenografii, której głównym elementem była stajenka ze żłóbkiem i postaciami Jezuska oraz Maryi i św. Józefa, w piątek 13 stycznia odbyły się jasełka w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 Sportowo – Artystycznej Akademii Uśmiechu. Na widowni zgromadzili się licznie rodzice, babcie i dziadkowie oraz rodzeństwo miejscowych przedszkolaków mając uzasadnioną pewność, że będą podziwiać atrakcyjne i jak zawsze perfekcyjnie przygotowane widowisko związane z Bożym Narodzeniem.
KATYŃSKIE ZADUSZKI W SOSW

KATYŃSKIE ZADUSZKI W SOSW

W odświętnej atmosferze powagi i skupienia oraz budującej nastrój scenografii podkreślonej wizerunkami dwu bohaterów, a także symbolicznym brzozowym krzyżem i światłami zniczy, w poniedziałek 28 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka odbyła się wieczornica poświęcona uczczeniu pamięci ofiar zbrodni katyńskiej.
Jubileuszowy turniej szachowy

Jubileuszowy turniej szachowy

W ramach obchodów 60-lecia działalności Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego im. doktora Janusza Petera w dniu 26 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim rozegrano turniej szachowy
Muzyka u seniorów UTW

Muzyka u seniorów UTW

  • Oświata
  • 30 października 2022
Wyjątkowym zainteresowaniem słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Tomaszowie Lubelskim cieszyło się spotkanie zatytułowane „W świecie muzyki”, które odbyło się 27 października przygotowane i profesjonalnie przeprowadzone przez studentkę tej uczelni Wandę Dziewiczkiewicz
GAUDEAMUS U SENIORÓW UTW

GAUDEAMUS U SENIORÓW UTW

  • Oświata
  • 24 października 2022
Hymn Gaude Mater Polonia w wykonaniu chóru Camerata, występującego pod batutą Piotra Giski zapoczątkował tegoroczną 22 inaugurację roku akademickiego Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filii w Tomaszowie Lubelskim
JUBILEUSZ SOSW

JUBILEUSZ SOSW

  • Oświata
  • 23 października 2022
W środę 19 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka odbyły się uroczystości podsumowujące obchody jubileuszu 50-lecia tej zasłużonej w działalności dydaktycznej i opiekuńczej placówki kształcenia specjalnego. Po wprowadzeniu sztandaru i przeprowadzeniu aktu ślubowania uczniów dyrektor Ewelina Mróz zarysowała najważniejsze fakty 50-letniej historii Ośrodka, po czym powitała społeczność szkoły,emerytów, pracowników i gości, w tym ks. Jerzego Sopla, Andrzeja Bulicza dyrektora Wydziału Oświaty i Kultury Starostwa oraz byłego dyrektora Romana Kanię.
Inauguracja roku akademickiego UTW

Inauguracja roku akademickiego UTW

  • Oświata
  • 20 października 2022
Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski w dniu 20 października 2022 r. uczestniczył w inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tomaszowie Lubelskim.
Pola Nadziei

Pola Nadziei

  • Oświata
  • 20 października 2022
Przedszkole Samorządowe Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim, w tym roku po raz pierwszy, uczestniczyło w uroczystej inauguracji kampanii hospicyjnej Pola Nadziei 2022/2023.
Wirtualny teatr historii w Tomaszowie

Wirtualny teatr historii w Tomaszowie

Przez okres trzech dni, od 21 do 23 września, przebywał w Tomaszowie gigantycznego rozmiaru TIR, ale nie typu transportowego, lecz mieszczący w swym przestronnym wnętrzu szereg urządzeń wideo. Dzięki nim młodzież tomaszowskich szkół podstawowych i średnich miała możliwość poznania lub przypomnienia sobie wielu faktów, wydarzeń, zagadnień i postaci z historii Polski
Erasmus+ R.O.A.D. – mobilność w Grecji 03-09 lipca 2022 r. Prywatna Szkoła Podstawowa ICO

Erasmus+ R.O.A.D. – mobilność w Grecji 03-09 lipca 2022 r. Prywatna Szkoła Podstawowa ICO

Od 1 września 2019 roku Prywatna Szkoła Podstawowa ICO w Tomaszowie Lubelskim realizuje projekt „ROAD – Reveal Other Available Directions” zatwierdzony przez Agencję Narodową Erasmus+