O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Spotkanie opłatkowe w SOSW

Spotkanie opłatkowe w SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka, jako zakład pracy był organizatorem integracyjnego spotkania opłatkowego byłych i aktualnych pracowników, które odbyło się 9 stycznia na terenie Ośrodka. Na tle bogatej scenografii, nawiązującej do wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem, uczestników tradycyjnego opłatka powitała dyrektor Ewelina Mróz, zapraszając następnie do obejrzenia jasełek w wykonaniu wychowanków placówki. Młodzi aktorzy w barwnych kostiumach doskonale dobrani i przygotowani do odegrania swych ról przedstawili kolejne sceny, jak wędrówka Maryi i Józefa do Betlejem, niepowodzenie w poszukiwaniu kwatery, znalezionej w końcu w stajence, objawienie przez aniołów pasterzom Narodzin Dzieciątka oraz złożenie mu hołdu i pokłon Trzech Króli.
JASEŁKA U MAŁYCH PATRIOTÓW

JASEŁKA U MAŁYCH PATRIOTÓW

Jeśli ogromną frekwencją cieszą się wszelkiego rodzaju uroczystości organizowane w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 Sportowo-Artystycznej Akademii Uśmiechu, to rekordową popularnością wśród tych widowisk biją przedstawienia o charakterze typowo sakralnym, jak np. jasełka, które zostały wystawione w czwartek 21 grudnia, na które przybyły wręcz tłumy rodziców, opiekunów, dziadków, babć, a niekiedy i sąsiadów małych artystów spośród wychowanków tej placówki z grup IV, V i VI.
Promocja zdrowia w Tomaszowie Lubelskim

Promocja zdrowia w Tomaszowie Lubelskim

W dniu 13 czerwca 2023 r. po raz kolejny odbyły się Dni Promocji Zdrowia i podsumowanie konkursu „Człowiek Wolny od Nałogów”. Imprezę rozpoczęliśmy od zawodów lekkoatletycznych zorganizowanych przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim na obiektach sportowych Zespołu Szkół Techniczno – Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim. Natomiast w Parku Miejskim w formie pokazów zaprezentowano dzieciom i młodzieży propozycje zajęć wspierających zdrowy tryb życia.
ŚWIĘTO MAŁEGO PATRIOTY 2023

ŚWIĘTO MAŁEGO PATRIOTY 2023

Wyjątkowo uroczyście obchodzono XIII edycję Święta Małego Patrioty zorganizowanego we wtorek 25 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 Sportowo – Artystycznej Akademii Uśmiechu. Na przygotowywaną od dłuższego czasu imprezę przybyła liczna grupa rodziców oraz szacowni goście: ks. J. Sopel i ks. G. Chabros, przewodnicząca Rady Miasta Monika Pikuła i burmistrz Wojciech Żukowski. Po słowie wstępnym dyrektora placówki Teresy Koszel, która powitała obecnych, a w tym szczególnie serdecznie włodarza miasta – inicjatora projektu wychowania obywatelskiego, na tle pomysłowej scenografii eksponującej symbolikę i barwy narodowe.
Dzień wiedzy na temat autyzmu

Dzień wiedzy na temat autyzmu

21 kwietnia SOSW zorganizował dla mieszkańców Miasta "Dzień wiedzy na temat autyzmu". Na scenie w Parku Miejskim wystąpiły dzieci z różnych szkół i przedszkoli, a wśród nich także dzieci ze spektrum autyzmu.
Odkrywamy. Poznajemy. Budujemy. LEGO

Odkrywamy. Poznajemy. Budujemy. LEGO

W styczniu bieżącego roku w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim w ramach realizacji programu „Odkrywamy. Poznajemy. Budujemy. LEGO” odbyło się szkolenie dla nauczycieli. Warsztaty te sfinansowano ze środków pozyskanych w XV edycji konkursu grantowego fundacji BGK pt. „Na dobry początek”.
Pożegnanie Dyrektora Przedszkola Nr 5

Pożegnanie Dyrektora Przedszkola Nr 5

W dniu 30 stycznia 2023 r. w Urzędzie Miasta Tomaszów Lubelski Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski, Zastępca Burmistrza Miasta Renata Miziuk, Przewodniczący Rady Miasta Tomaszów Lubelski Mirosław Fus oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Henryk Nowosad podziękowali Pani Marii Majak-Rebizant za ponad 30-letnią pracę na rzecz tomaszowskiej oświaty przedszkolnej i sprawowanie funkcji dyrektora Przedszkola Samorządowego Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim, życząc zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.
ZIMOWISKO W „KROKUSIE”

ZIMOWISKO W „KROKUSIE”

Dobiegł półmetek atrakcyjnego programu zaplanowanego na tegoroczne zimowisko zorganizowane w Świetlicy Środowiskowej „Krokus”.
W SOSW podzielili się opłatkiem

W SOSW podzielili się opłatkiem

W duchu kultywowanej od szeregu lat tradycji w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. dra Janusza Korczaka odbyła się uroczystość opłatkowa.
Jasełka w Przedszkolu Samorządowym Nr 2

Jasełka w Przedszkolu Samorządowym Nr 2

Pod hasłem „W drodze do Betlejem” widniejącym na rozgwieżdżonej scenografii, której głównym elementem była stajenka ze żłóbkiem i postaciami Jezuska oraz Maryi i św. Józefa, w piątek 13 stycznia odbyły się jasełka w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 Sportowo – Artystycznej Akademii Uśmiechu. Na widowni zgromadzili się licznie rodzice, babcie i dziadkowie oraz rodzeństwo miejscowych przedszkolaków mając uzasadnioną pewność, że będą podziwiać atrakcyjne i jak zawsze perfekcyjnie przygotowane widowisko związane z Bożym Narodzeniem.
KATYŃSKIE ZADUSZKI W SOSW

KATYŃSKIE ZADUSZKI W SOSW

W odświętnej atmosferze powagi i skupienia oraz budującej nastrój scenografii podkreślonej wizerunkami dwu bohaterów, a także symbolicznym brzozowym krzyżem i światłami zniczy, w poniedziałek 28 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka odbyła się wieczornica poświęcona uczczeniu pamięci ofiar zbrodni katyńskiej.
Jubileuszowy turniej szachowy

Jubileuszowy turniej szachowy

W ramach obchodów 60-lecia działalności Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego im. doktora Janusza Petera w dniu 26 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim rozegrano turniej szachowy
Muzyka u seniorów UTW

Muzyka u seniorów UTW

  • Oświata
  • 30 października 2022
Wyjątkowym zainteresowaniem słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Tomaszowie Lubelskim cieszyło się spotkanie zatytułowane „W świecie muzyki”, które odbyło się 27 października przygotowane i profesjonalnie przeprowadzone przez studentkę tej uczelni Wandę Dziewiczkiewicz
GAUDEAMUS U SENIORÓW UTW

GAUDEAMUS U SENIORÓW UTW

  • Oświata
  • 24 października 2022
Hymn Gaude Mater Polonia w wykonaniu chóru Camerata, występującego pod batutą Piotra Giski zapoczątkował tegoroczną 22 inaugurację roku akademickiego Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filii w Tomaszowie Lubelskim
JUBILEUSZ SOSW

JUBILEUSZ SOSW

  • Oświata
  • 23 października 2022
W środę 19 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka odbyły się uroczystości podsumowujące obchody jubileuszu 50-lecia tej zasłużonej w działalności dydaktycznej i opiekuńczej placówki kształcenia specjalnego. Po wprowadzeniu sztandaru i przeprowadzeniu aktu ślubowania uczniów dyrektor Ewelina Mróz zarysowała najważniejsze fakty 50-letniej historii Ośrodka, po czym powitała społeczność szkoły,emerytów, pracowników i gości, w tym ks. Jerzego Sopla, Andrzeja Bulicza dyrektora Wydziału Oświaty i Kultury Starostwa oraz byłego dyrektora Romana Kanię.
Inauguracja roku akademickiego UTW

Inauguracja roku akademickiego UTW

  • Oświata
  • 20 października 2022
Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski w dniu 20 października 2022 r. uczestniczył w inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tomaszowie Lubelskim.