O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
84. Rocznica Bitew pod Tomaszowem Lubelskim
Ważna wiadomość

84. Rocznica Bitew pod Tomaszowem Lubelskim

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na uroczystości upamiętniające 84.rocznicę Bitwy pod Tomaszowem, które odbędą się w dniach 15-17 września 2023 roku w Tomaszowie Lubelskim. Rekonstrukcja bitew tradycyjnie odbędzie się na polach Dąbrowy Tomaszowskiej. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.
XII PÓŁMARATON TOMASZOWSKI PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WRZEŚNIA 1939

XII PÓŁMARATON TOMASZOWSKI PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WRZEŚNIA 1939

R E G U L A M I N I. CEL IMPREZY: 1. Uczczenie Pamięci Żołnierzy Września 1939 rok. 2. Popularyzacja biegów ulicznych jako najbardziej dostępnej i zdrowej formy ruchu. 3. Przeprowadzenie Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Półmaratonie 4. Promocja Miasta Tomaszów Lubelski.
Z POSIEDZENIA TOMASZOWKSIEJ RADY SENIORÓW

Z POSIEDZENIA TOMASZOWKSIEJ RADY SENIORÓW

W poniedziałek 28 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się II sesja II kadencji tomaszowskiej Rady Seniorów, w której obok członków Rady uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Wojciech Żukowski, przewodnicząca Rady Miasta Monika Pikuła, sekretarz Urzędu Miasta Monika Teterycz oraz dyr. MOPS Adam Skorniewski. Po stwierdzeniu quorum prowadzący sesję Karol Kosiacki przewodniczący Rady Seniorów dokonał oficjalnego otwarcia obrad, zainicjował przyjęcie porządku, po czym burmistrz miasta wyraził zadowolenie z aktywności Rady, jak i poszczególnych klubów, stowarzyszeń, grup i organizacji seniorskich działających na terenie miasta.
Sponsorem imprezy "POŻEGNANIE LATA" jest PGE DYSTRYBUCJA S.A

Sponsorem imprezy "POŻEGNANIE LATA" jest PGE DYSTRYBUCJA S.A

Sponsorem imprezy "POŻEGNANIE LATA" jest PGE DYSTRYBUCJA S.A #GrupaPGE
Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski ogłasza przetarg ustny nieograniczony

Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski ogłasza przetarg ustny nieograniczony

Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski ogłasza przetarg ustny nieograniczony na oddanie w dzierżawę nieruchomości.
IV ROZTOCZAŃSKIE KLASYKI (FOTORELACJA)

IV ROZTOCZAŃSKIE KLASYKI (FOTORELACJA)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z IV Spotu klasycznych samochodów i motocykli "Roztoczańskie Klasyki", który odbył się w dniu 30 lipca 2023r.
W OSiR PRZED JUBILEUSZEM

W OSiR PRZED JUBILEUSZEM

Na stadionie OSiR dobiegły końca zasadnicze prace poprzedzające obchody 100-lecia TKS „Tomasovia”- wielce zasłużonej dla środowiska Tomaszowa instytucji inicjującej rozwój wszelkiego rodzaju dyscyplin sportowych i rekreacyjnych. Gotowa w całości jest już tartanowa bieżnia dookolna przy płycie boiska głównego.
TRAGICZNY FINAŁ POSZUKIWAŃ

TRAGICZNY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Tragicznie zakończyły się poszukiwania za zaginionym 50-letnim mieszkańcem gminy Lubycza Królewska. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina, po tym jak w niedzielę wyjechał rowerem z domu i nie powrócił. Niestety dziś rano, ciało mężczyzny zostało odnalezione w zbiorniku wodnym w Hrebennem. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.
IMPREZA Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULT URĄ W TLE

IMPREZA Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULT URĄ W TLE

Znaczącym wydarzeniem lipca bieżącego roku o charakterze nie tylko lokalnym i regionalnym, ale także kulturalnym, etnograficznym, a także turystycznym były obchody 20-lecia Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach. Zarówno program, jak i charakter uroczystości zorganizowanych w sobotę 23 lipca wykraczały poza imprezę lokalną, przyciągając nie tylko osoby zainteresowane tematem, ale także wystawami, ciekawymi stoiskami Muzeum Regionalnego im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie, Muzeum Kresów w Lubaczowie, Strzelców Jednostki 2019, Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego, Stowarzyszenia Moje Nowosiółki, autorów drzeworytu z warsztatów w Płazowie, wykonawców rękodzieła oraz licznych wydawnictw regionalnych, przewodników i map turystycznych.
UWIERZYŁA, ŻE KORESPONDUJE Z AMERYKAŃSKIM ŻOŁNIERZEM

UWIERZYŁA, ŻE KORESPONDUJE Z AMERYKAŃSKIM ŻOŁNIERZEM

43-letnia tomaszowianka padła ofiarą oszusta podającego się za amerykańskiego żołnierza. Oszust zainicjował znajomość na portalu społecznościowym, zdobył zaufanie kobiety i wyłudził od niej ponad 5 tys. zł. Pieniądze miały być zapłatą za przewóz paczki z 400 000 dolarów, które kobieta miała przechować dla żołnierza podczas jego pobytu na misji w Syrii. Przestrzegamy przed tego typu oszustwami.
Warsztaty seniorów

Warsztaty seniorów

13 lipca w Muzeum Regionalnym w Tomaszowie Lubelskim odbyły się warsztaty dla seniorów w Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematyka spotkania dotyczyła szeroko pojętej twórczości w glinie.
"Piknik Rodzinny 800+"

"Piknik Rodzinny 800+"

Zapraszamy serdecznie na organizowany pod patronatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Piknik Rodzinny 800+". Piknik odbędzie się w niedzielę 16 lipca w godzinach 13:00 - 19:00 na teranie Parku przy Domu Kultury w Tomaszowie Lubelskim.
TURNIEJ W „PROMYKU”

TURNIEJ W „PROMYKU”

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa tomaszowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Narządu Ruchu „Promyk” reaktywowało Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych. XXI edycja cieszących się zainteresowaniem i popularnością zawodów, która odbyła się 8 lipca w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, została otwarta przez prezesa Zarządu „Promyka” Elżbietę Drzewosz występującą w asyście burmistrza miasta Wojciecha Żukowskiego i dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta – Zbigniewa Kuczyńskiego.
Wakacyjne podróże Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wakacyjne podróże Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W słoneczny, czwartkowy dzień, 29 czerwca 2023 r. grupa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyła wycieczkę tematyczną, poświęconą zagadnieniom sztuki cerkiewnej. Program wycieczki został przygotowany we współpracy z Muzeum Regionalnym im. dra Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim. Uczestnicy mieli okazję odwiedzić murowaną cerkiew w Siedliskach oraz Tomaszowie Lubelskim, ruiny cerkwi w Kniaziach oraz drewnianą cerkiew w Hrebennem, dodatkowo zwiedzili Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach, a także stanowisko nasadzenia cypryśnika błotnego.
WAKACJE w „KROKUSIE” i w BIBLIOTECE

WAKACJE w „KROKUSIE” i w BIBLIOTECE

Dobrym wzorem ubiegłych lat, wraz z rozpoczęciem wakacji, Świetlica Środowiskowa „Krokus” na okres od 3 do 14 lipca podjęła dla swych podopiecznych organizację półkolonii. Przygotowany w tym celu harmonogram planowanych form wypoczynku, obok zajęć typowo świetlicowych, zabaw integracyjnych, wyjść na pływalnię połączonych z nauką pływania, gier sportowych, nauki strzelania z wiatrówki obejmuje sprawdzone i atrakcyjne dla uczestników elementy programu.
Roztocze jest jedno

Roztocze jest jedno

Konferencja rocznicowa w Tomaszowie Pod hasłem „Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe Roztocza w Transgranicznym Rezerwacie Biosfery „Roztocze” i projekt „Kamienny Las na Roztoczu” odbyła się konferencja w Tomaszowie zorganizowana w 4. rocznicę powołania do życia tego rezerwatu (17-23 czerwca 2019 r. w Paryżu). Konferencja stanowiła element obchodów Dni Roztocza, a poświęcona była aktualnym zagadnieniom działalności Euroregionu, przyjęciu strategii rozwoju wspólnego dla strony polskiej i ukraińskiej oraz podpisaniu porozumienia, kontynuowaniu zadań publicznych pod nazwą „Obywatelskie Roztocze” i wynikających stąd inicjatyw.