O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
DNI TOMASZOWA - KONCERT FINAŁOWY
Ważna wiadomość

DNI TOMASZOWA - KONCERT FINAŁOWY

Dni Tomaszowa Lubelskiego zbliżają się wielkimi krokami! Do zobaczenia! 👉 Bądźcie na bieżąco, śledząc naszą stronę internetową oraz media społecznościowe, gdzie będziemy regularnie udostępniać więcej szczegółów na temat programu wydarzeń. Do zobaczenia na Dniach Tomaszowa! 🖐
V Turniej Piłki Nożnej w Tomaszowie

V Turniej Piłki Nożnej w Tomaszowie

W sobotę 27 maja odbyła się V edycja Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Wojewody Lubelskiego, zorganizowana przez OSiR „Tomasovia”, we współpracy z Urzędem Wojewódzkim w Lublinie i Urzędem Miasta w Tomaszowie Lubelskim z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i dla uczczenia 100-lecia TKS „Tomasovia”. Impreza ta stanowiła wydarzenie w życiu sportowym miasta i województwa, a patronat nad nią objął Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski i burmistrz miasta Tomaszowa Wojciech Żukowski. Udział w turnieju wzięły drużyny piłki nożnej reprezentujące jednostki samorządu terytorialnego, jak urzędy gmin, urzędy miasta, starostwa, radni oraz pracownicy jednostek podległe samorządom, a były to: reprezentacja Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, miasta Tomaszów Lubelski, powiatu tomaszowskiego, gminy Kąkolewnica, województwo lubelskie, miasto Zamość, miasto Lublin, gmina Lubycza Królewska, powiat biłgorajski i powiat Zamość.
„Badamy nie tylko mamy!”

„Badamy nie tylko mamy!”

„Badamy nie tylko mamy!” pod takim hasłem w dniu 26 maja 2023 r. w Parku Miejskim w Tomaszowie Lubelskim odbył się Meeting z okazji Dnia Matki zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Federacji Stowarzyszeń Amazonek pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
Dzień Matki u seniorów

Dzień Matki u seniorów

Tomaszowskie stowarzyszenia oraz kluby seniorów coraz częściej podejmują nowe inicjatywy i kierunki działalności, wychodzą z nimi na zewnątrz, organizują wspólne imprezy integracyjne, tworząc w ten sposób formy struktur poziomych, obliczonych na uzyskanie większych efektów i wzmocnienie integracji. Najnowszym tego przykładem są zorganizowane 26 maja obchody Dnia Matki przygotowane wspólnie przez Klub Seniora LTM+ i Dom Dziennej Pomocy Wsparcia Społecznego osób wykluczonych lub zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.
Fredro na tomaszowskim uniwersytecie

Fredro na tomaszowskim uniwersytecie

W roku poświęconym pamięci i twórczości Aleksandra Fredry, w 230. rocznicę urodzin tego komediopisarza, który trwale wpisał się do naszej literatury, LUTW Filia w Tomaszowie Lubelskim zorganizowała spotkanie tematyczne dla zapoznania się z biografią i twórczością tego znakomitego autora. W spotkaniu obok licznej grupy słuchaczy UTW oraz współpracującym od lat Kołem Recytatorskim działającym przy TDK, wychowankami SOSW wraz z opiekunami, wzięli udział dyrektorzy szkół i dyrygenci tomaszowskich zespołów artystycznych.
Podsumowanie sezonu biegów narciarskich

Podsumowanie sezonu biegów narciarskich

W Szczawnicy w obecności Członka Zarządu Grupy Azoty Pana Zbigniewa Paprockiego i Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Adama Małysza odbyło się oficjalne podsumowanie sezonu biegów narciarskich - rywalizacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, która od pięciu sezonów odbywa się o Puchar Grupy Azoty.
Jechał 127 km/h w obszarze zabudowanym

Jechał 127 km/h w obszarze zabudowanym

Wysokim mandatem i utratą prawa jazdy na 3 miesiące zakończył jazdę 42-letni kierujący Audi. Mężczyzna jechał dziś przez Lubyczę Królewską w obszarze zabudowanym z prędkością 127 km/h. Za popełnione wykroczenie otrzymał 2500 zł mandatu i 15 punktów karnych. Apelujemy o rozwagę za kierownicą!
Dziecko wpadło do zbiornika z szambem

Dziecko wpadło do zbiornika z szambem

2-letni chłopiec wpadł wczoraj do przydomowego zbiornika na nieczystości w gminie Susiec. Przytomnego chłopca z wnętrza zbiornika wyciągnęła 30-letnia matka. Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym 2-latek został przetransportowany do lubelskiego szpitala. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o zwiększony nadzór nad dziećmi oraz właściwe zabezpieczanie włazów studzienek.
Groźne zderzenie z łosiem na DK 17

Groźne zderzenie z łosiem na DK 17

Zdarzenia drogowe z pojawiającym się niespodziewanie na drodze dzikim zwierzęciem często są poważne w skutkach. Przekonał się o tym 25-letni kierujący BMW, któremu wczoraj w Dąbrowie Tomaszowskiej na jezdnię nagle wtargnął łoś. Kierujący i jego 24-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Apelujemy o czujność za kierownicą.
Rada Miasta z nowymi radnymi.

Rada Miasta z nowymi radnymi.

W niedzielę odbyły się pierwsze w historii miasta wybory uzupełniające do Rady Miasta. Mandaty zdobyły kandydatki popierane prze Prawo i Sprawiedlowość : Katarzyna Żurawska i Kazimiera Małka.
Jubileusz X–lecia „Tarna-Vox”

Jubileusz X–lecia „Tarna-Vox”

Zwycięsko wyszli z pojedynku z pandemią, bo pomimo restrykcji wprowadzonych po przejściu trzeciej fali koronawirusa pasjonaci chóru „Tarna-Vox” z Tarnawatki dzięki konsekwencji i uporowi utrzymali działalność zespołu, z powodzeniem sięgali po laury na konkursach i festiwalach wokalnych, by w efekcie doprowadzić do zorganizowania w niedzielę 21 maja obchodów jubileuszu X-lecia.
Kobieta zginęła przygnieciona przez regał z serami

Kobieta zginęła przygnieciona przez regał z serami

W sobotę w Tomaszowie Lubelskim 48-letnia pracownica mleczarni podczas układania serów w magazynie, została przygnieciona przez regał z półkami na których układała produkty. Pomimo podjętej reanimacji, życia kobiety niestety nie udało się uratować. Wyjaśniamy okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
DNI TOMASZOWA ROZPOCZĘTE !

DNI TOMASZOWA ROZPOCZĘTE !

Dzisiejszy koncert Uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Andrzeja Cwojdzińskiego w Tomaszowie Lubelskim, który rozpoczął DNI TOMASZOWA 2023. (Fotorelacja)
Nowości z OSiR. Coraz bliżej finału.

Nowości z OSiR. Coraz bliżej finału.

Burmistrz Tomaszowa Wojciech Żukowski i dyrektor OSiR Mirosław Fus nie kryją zadowolenia. No bo jest się z czego cieszyć! 12 maja, w ramach realizacji zadania budowy i przebudowy obiektów OSiR rozpoczęło się wylewanie podstawowej warstwy tartanu na bieżni wokół płyty boiska głównego do piłki nożnej na stadionie TKS „Tomasovia”.
Samorządowy Kongres Trójmorza oraz Forum Gospodarcze w Lublinie

Samorządowy Kongres Trójmorza oraz Forum Gospodarcze w Lublinie

W dniach 16-17 maja 2023 r. odbył się Samorządowy Kongres Trójmorza oraz Forum Gospodarcze w Lublinie.
Naukobus - Centrum Nauki Kopernik w Tomaszowie Lubelskim.

Naukobus - Centrum Nauki Kopernik w Tomaszowie Lubelskim.

Sprawdź swoją pamięć, rozwiązuj łamigłówki , dowiedz się, jak ciężko pracuje ludzkie serce. W dniach 13 i 14 maja w Tomaszowie Lubelskim będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieci i młodzież odwiedzający 13 i 14 maja Mobilne miasteczko „Zdrowe życie” , które stanie pod Tomaszowskim Domem Kultury będą miały szansę zmienić się w odkrywców. Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.