O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Reaktywacja KUL w Tomaszowie Lubelskim ?

Reaktywacja KUL w Tomaszowie Lubelskim ?

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych miała miejsce znacząca i podniosła uroczystość – podpisanie porozumienia o podjęciu współpracy między Fundacją Rozwoju Centrum Edukacyjno - Kongresowego KUL w Tomaszowie Lubelskim ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu „Roztocze”.
Ze strony KUL umowę podpisał Jego Magnificencja rektor uczelni ks. prof. Mirosław Kalinowski, zaś w imieniu samorządowców porozumienie parafował starosta tomaszowski Henryk Karwan oraz burmistrz miasta Wojciech Żukowski.
             Po zakończeniu działalności Wydziału Zamiejscowego Nauk Prawnych i Ekonomicznych 1 października 2016 r.,  zostało utworzone Centrum Edukacyjno-Kongresowe, podejmujące do realizacji projekty edukacyjne, finansowane głównie z  UE.
             Aktualnie rektor KUL wyszedł do tomaszowskich samorządowców z propozycją reaktywowania współpracy, opartej na formule naukowo-dydaktycznej, której program opiera się na inicjatywie zorganizowania nauki języka ukraińskiego, adresowanej do pracowników władz administracyjnych, a także języka polskiego z przeznaczeniem dla Ukraińców zamierzających studiować lub pracować w Polsce.
             Ponadto rektor KUL przedstawił ofertę powołania w Tomaszowie Lubelskim Oddziału Zamiejscowego tej uczelni, w którym zostałoby podjęte kształcenie pielęgniarek, co w obecnej sytuacji służby zdrowia, byłoby uzasadnione i niezwykle korzystne. Jest to bowiem zawód cenny i poszukiwany na rynku pracy, gdyż znakomita większość zatrudnionych pielęgniarek znajdując się w zaawansowanym wieku i stażu pracy, w najbliższych latach odejdzie na emeryturę. Stąd też powstaje pilna potrzeba przygotowania profesjonalnie przygotowanej kadry o tej specjalności zawodowej.
             Zarówno Jego Magnificencja rektor, jak i przedstawiciele samorządu miasta i powiatu wyrażali przekonanie, że podjęcie kształcenia pielęgniarek w Oddziale Zamiejscowym KUL zabezpieczałoby niezbędne potrzeby kadrowe w tym zakresie, a podjęcie działalności dydaktycznej przyczyniłoby się do wzrostu prestiżu, jak i promocji Tomaszowa Lubelskiego.