O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Seniorzy UTW słuchaczkom Uniwersytetu w dniu święta

Seniorzy UTW słuchaczkom Uniwersytetu w dniu święta

Wyjątkowo atrakcyjny program z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przygotowali i zaprezentowali seniorzy słuchaczkom tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W czwartek 9 marca w siedzibie LUTW Filia w Tomaszowie, sześciu panów pod kierownictwem Henryka Hypiaka, który wcielił się także w rolę prowadzącego, wystąpili na estradzie wspomagani przez chórzystki z programem artystycznym.
Złożyły się nań piosenki i pieśni solo oraz zespołowe wsparte instrumentalnie przez dyrygenta Piotra Giskę, a ponadto liczne satyryczne skecze nawiązujące do relacji damsko – męskich, kawały serwowane jako przerywniki, a pan Janek Kuśmierczuk pochwali się swym talentem aktorskim. Były również recytacje utworów mową wiązaną, w tym autorstwa studentów, w treści których wielokrotnie składano paniom życzenia wszystkiego co najlepsze, a głównie zdrowia. Nie trzeba dodawać, że damska widownia nie żałowała oklasków wykonawcom profesjonalnie realizującym koncert, zaś przy prezentacji popularnych utworów wtórowała im głosem wzmagając efekty akustyczne. Odświętny charakter spotkania przejawiający się w tematyce uroczystości podkreślały godne podziwu okolicznościowe kreacje pań i elegancja ubiorów panów, jak też strona konsumpcyjna przewidziana na zakończenie święta. Organizatorzy uznali za przeżytek komunistyczne hasła MDK „Rąsia – piąsia – goździk – rajstopy – czekolada”, stąd też wyżej przedstawiona forma oddania hołdu paniom obie strony uznały za najbardziej dla nich odpowiednie. Kiedy złożono życzenia i zostały zaspokojone oczekiwania w sferze duchowej, poczęstunek złożony z domowych wypieków, aromat kawki i herbatki wśród serdecznych przyjaciół – okazały się najlepszym pomysłem spędzenia tego święta.