O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Nowości z OSiR. Coraz bliżej finału.

Nowości z OSiR. Coraz bliżej finału.

Burmistrz Tomaszowa Wojciech Żukowski i dyrektor OSiR Mirosław Fus nie kryją zadowolenia. No bo jest się z czego cieszyć! 12 maja, w ramach realizacji zadania budowy i przebudowy obiektów OSiR rozpoczęło się wylewanie podstawowej warstwy tartanu na bieżni wokół płyty boiska głównego do piłki nożnej na stadionie TKS „Tomasovia”.
Prace przy wykonaniu nawierzchni tartanowej przebiegały przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, a w końcowym efekcie zaowocują uzyskaniem bieżni o długości 400 mb. oraz z czterema torami (plus jeden bezpieczeństwa). Jak wynika z informacji uzyskanej od dyrektora OSiR, na pierwszą, już położoną warstwę tartanu zostaną wylane dwie kolejne, zaś całość prac związanych z wykonaniem bieżni zostanie zakończona w lipcu bieżącego roku, co zostanie zwieńczone przyznaniem certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Podczas realizacji bieżni okólnej wykonawca stwierdził, że powierzchnia boiska nie jest wypoziomowana i stąd zaszła konieczność jej splantowania i ponownego obsiania trawą. Równocześnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu Akademii Aktywności położonej przy ul. Brygady, a wykonawca zapewnia, że całość robót przebiega zgodnie z harmonogramem, a nawet z pewnym przyśpieszeniem. Nie jest zagrożony termin zakończenia całości inwestycji zaplanowany na październik bieżącego roku, zaś na 23 września, kiedy to odbędą się uroczystości jubileuszowe związane z 100. rocznicą TKS „Tomasovia”. Całkowity koszt realizacji zadania budowy i przebudowy obiektów OSiR, to 11 mln 160 tys. złotych.
Nie ma potrzeby nikogo przekonywać, jakie znaczenie dla sportowców, odbywanych treningów i uzyskiwanych wyników w konkurencjach biegowych ma oddanie do użytku bieżni o nawierzchni tartanowej. Można się spodziewać, że już w najbliższych latach nasi tomaszowscy młodzi lekkoatleci będą osiągać wyniki na miarę ogólnopolskich.