O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Jubileusz X–lecia „Tarna-Vox”

Jubileusz X–lecia „Tarna-Vox”

Zwycięsko wyszli z pojedynku z pandemią, bo pomimo restrykcji wprowadzonych po przejściu trzeciej fali koronawirusa pasjonaci chóru „Tarna-Vox” z Tarnawatki dzięki konsekwencji i uporowi utrzymali działalność zespołu, z powodzeniem sięgali po laury na konkursach i festiwalach wokalnych, by w efekcie doprowadzić do zorganizowania w niedzielę 21 maja obchodów jubileuszu X-lecia.
ójt Gminy Tarnawatka Piotr Pasieczny wraz z dyrygent zespołu Wiesławą Grabek–Woś powitał uczestników imprezy jubileuszowej: chór gospodarzy i chór ziemi biłgorajskiej „Echo”, gości: redaktora TV B. Kawałko, dyrektora TDK Dariusza Krecha, Marię Kozyrę - kierownika AZT, pracownika biura poselskiego Tomasza Zielińskiego, przedstawiciela chóru „Tomaszowiacy” M. Gumielę, M. Bielak reprezentującą chór „Rapsodia”, M. Wiśniewskiego - byłego dyrektora Społecznego Ogniska Muzycznego w Tomaszowie oraz licznie przybyłą publiczność.
W części oficjalnej po wystąpieniu wójta została zarysowana historia chóru „Tarna-Vox”, który w trakcie 10 lat działalności stał się wizytówką artystyczną Gminy Tarnawatka, imponującą poziomem wykonawczym i dokonaniami wkraczającymi daleko poza lokalne struktury, jako zespół a’ cappella. Chór założony 27 kwietnia 2013 r., utworzony i prowadzony jest przy współudziale w osiągnięciach przez Wiesławę Grabek-Woś - wokalistę, muzykologa profesjonalistę, pedagoga PSM w Zamościu, a zarazem profesora klasy śpiewu. Eksponowano imponujące osiągnięcia zespołu w trakcie lat jego istnienia, stanowiącego wyjątkowo dobrą passę i drogę wiodącą od sukcesu do sukcesu, gdzie zasłużone laury sypały się jak z rogu obfitości począwszy od nagród zdobytych na szczeblu lokalnym, powiatowym, wojewódzkim, krajowym, jak i międzynarodowym. Podkreślano ścisłą współpracę Tarna-Voxu z TDK, AZT, uświetnianie przez chór różnorodnych imprez lokalnych, wysoki poziom występów, bogaty i wciąż rozwijany repertuar oraz osiągnięcia renomowanego zespołu, który już od początku istnienia zapisał się w pamięci, jako wielokrotny laureat konkursów i festiwali, przynosząc sławę i satysfakcję założycielom, kierownictwu i uczestnikom zespołu.
Po zarysowaniu działalności, utalentowani nie tylko wokalnie chórzyści, mową wiązaną w formie satyrycznej ukazali w krzywym zwierciadle szczegóły dnia dzisiejszego i przyszłość zespołu. Następnie odbył się koncert chóru gospodarzy, a po nim wspólny występ z seniorami zespołu „Echo” z Biłgorajskiego Centrum Kultury, przyjęty przez publiczność owacjami na stojąco. Uroczystości jubileuszowe ukoronowało złożenie przez gości na ręce dyrektora „Tarna-Vox” wiązanek kwiatów, listów gratulacyjnych, pamiątkowych grawertonów oraz podziękowań i życzeń dalszych sukcesów i rozwoju zespołu, jako ambasadora kultury Gminy Tarnawatka.