O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Fredro na tomaszowskim uniwersytecie

Fredro na tomaszowskim uniwersytecie

W roku poświęconym pamięci i twórczości Aleksandra Fredry, w 230. rocznicę urodzin tego komediopisarza, który trwale wpisał się do naszej literatury, LUTW Filia w Tomaszowie Lubelskim zorganizowała spotkanie tematyczne dla zapoznania się z biografią i twórczością tego znakomitego autora. W spotkaniu obok licznej grupy słuchaczy UTW oraz współpracującym od lat Kołem Recytatorskim działającym przy TDK, wychowankami SOSW wraz z opiekunami, wzięli udział dyrektorzy szkół i dyrygenci tomaszowskich zespołów artystycznych.
Po przedstawieniu barwnej i bogatej w wydarzenia biografii oraz dorobku literackiego Aleksandra hr. Fredry przez Marię Kozyrę, w programie poetycko-muzycznym zaprezentowali się młodzi recytatorzy i artyści wraz z seniorami UTW. Z zaimprowizowanej estrady wybrzmiały deklamacje wybranych wierszy A. Fredry, jak też odegrano kilka scenek skonstruowanych jako ilustracja satyrycznych utworów poety, ukazujących w krzywym zwierciadle ludzkie wady i przywary. Program prowadzony przez Aleksandrę Krech znakomicie uatrakcyjniły wokalne występy solowe Oli Wójtowicz oraz popis taneczny Anety Nazar. Zgromadzona publiczność burzliwymi oklaskami i owacjami na stojąco odwdzięczyła się za występ młodych artystów. Przedstawiciele zarządu UTW wiązanką kwiatów i gorącymi podziękowaniami zrewanżowali się recytatorom oraz wokalistce, a tym samym ich opiekunce jako autorowi scenariusza i reżyserowi spektaklu. Do złożonych podziękowań dołączył się dyrektor TDK Dariusz Krech, zapraszając przy tej okazji na uroczystość otwarcia podległej mu placówki kulturalnej, w której w ostatnim okresie został przeprowadzony remont i modernizacja.