O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
„Badamy nie tylko mamy!”

„Badamy nie tylko mamy!”

„Badamy nie tylko mamy!” pod takim hasłem w dniu 26 maja 2023 r. w Parku Miejskim w Tomaszowie Lubelskim odbył się Meeting z okazji Dnia Matki zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Federacji Stowarzyszeń Amazonek pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Organizatorem wydarzenia w Tomaszowie Lubelskim było Stowarzyszenie Kobiet po Leczeniu Raka Piersi „Tomaszowskie Amazonki” i odbyło się przy wsparciu Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski – Wojciecha Żukowskiego, Zastępcy Burmistrza – Renaty Miziuk, Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski, Powiatu Tomaszowskiego, Tomaszowskiego Domu Kultury, Rewizji Tomaszowskich, Banku Spółdzielczego w Tomaszowie Lubelskim, Tygodnika Zamojskiego, Kwiaciarni Fantazja oraz II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim, którego uczniowie wzięli aktywny udział w wydarzeniu.

Spotkanie poprowadziła Anna Gardecka Prezes Stowarzyszenia Kobiet po Leczeniu Raka Piersi „Tomaszowskie Amazonki”, przedstawiła idę organizowanej akcji, którą jest edukacja związana z profilaktyką raka piersi. Uczestnicy zostali zapoznani z podstawową metodą nazywaną  samobadaniem, pozwalającą sprawdzić, czy nie ma zmian w piersiach, jak też pomóc we wczesnym ich wykryciu, które daje bardzo duże szanse na wyleczenie. W trakcie spotkania prowadząca przedstawiła jak wykonać samobadanie piersi przy użyciu fantomu.

Z okazji organizowanej akcji Kasia uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim przygotowała plakat promujący samobadanie, uczniowie rozdawali również ulotki z instrukcją samobadania.

#badamynietykomamy #rozoweusta