O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
V Turniej Piłki Nożnej w Tomaszowie

V Turniej Piłki Nożnej w Tomaszowie

W sobotę 27 maja odbyła się V edycja Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Wojewody Lubelskiego, zorganizowana przez OSiR „Tomasovia”, we współpracy z Urzędem Wojewódzkim w Lublinie i Urzędem Miasta w Tomaszowie Lubelskim z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i dla uczczenia 100-lecia TKS „Tomasovia”. Impreza ta stanowiła wydarzenie w życiu sportowym miasta i województwa, a patronat nad nią objął Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski i burmistrz miasta Tomaszowa Wojciech Żukowski. Udział w turnieju wzięły drużyny piłki nożnej reprezentujące jednostki samorządu terytorialnego, jak urzędy gmin, urzędy miasta, starostwa, radni oraz pracownicy jednostek podległe samorządom, a były to: reprezentacja Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, miasta Tomaszów Lubelski, powiatu tomaszowskiego, gminy Kąkolewnica, województwo lubelskie, miasto Zamość, miasto Lublin, gmina Lubycza Królewska, powiat biłgorajski i powiat Zamość.
Z rozgrywek byli wykluczeni czynni zawodnicy klubów piłki nożnej, a mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Czas turnieju meczy 2x7 minut, a poszczególne zespoły grały w składzie 7-osobowym. Rozpoczęcie rozgrywek poprzedziła zbiórka drużyn na płycie boiska, odegranie hymnu i podniesienie flagi na maszt, powitanie zawodników i gości przez burmistrza Tomaszowa Wojciecha Żukowskiego oraz Monikę Zawiślak, dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu, po czym miała miejsce rozgrzewka i przystąpienie do gry równocześnie na dwóch boiskach. Pierwsza bramka strzelona przez Huberta Barteckiego – zawodnika powiatu tomaszowskiego, padła już w 5 minucie gry. Sprawnie sędziowany turniej przez grupę arbitrów z LZPN przebiegający przy wyjątkowo sprzyjającej aurze, zakończył się tuż przed godziną 16.00. Nastąpiło wówczas ogłoszenie oficjalnych wyników rozgrywek przez Zbigniewa Kuczyńskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty i rozpoczęła się ceremonia wręczania pucharów, dyplomów i pamiątkowych gadżetów przez organizatorów i gości. Puchary dla najlepszych drużyn ufundował wojewoda lubelski, burmistrz miasta, starosta tomaszowski oraz prezes TKS „Tomasovia”. Ponadto został nagrodzony król strzelców, najlepszy bramkarz i najaktywniejszy zawodnik turnieju. Wyniki końcowe V Turnieju Piłki Nożnej o puchar wojewody przedstawiają się następująco:
I miejsce – Województwo Lubelskie
II – Miasto Tomaszów Lubelski
III –Gmina Kąkolewnica
IV – Powiat Tomaszowski
V – Miasto Lublin
VI – Gmina Lubycza Królewska
VII – Powiat Biłgorajski
VIII – Lubelski Urząd Wojewódzki
IX – Miasto Zamość
X – Powiat Zamość
Najlepszy bramkarz – Krystian Żaba
Najlepszy zawodnik – Marcin Kubiak
Król strzelców – Kacper Chudowolski