O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Tomaszów Lubelski wczoraj i dziś

Tomaszów Lubelski wczoraj i dziś

16 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. T. Zamoyskiego została uroczyście otwarta wystawa fotograficzna prezentująca stary, nieistniejący już Tomaszów i podobne ujęcia tych samych obiektów lub tylko wskazanie miejsc i historii tych, które czas lub ludzie usunęli. Opowieść, niezwykle zajmująco snuł historyk i regionalista Wojciech Dziedzic, wspierany przez dyr. MOPSu Adama Skorniewskiego, oraz autora współczesnych zdjęć Daniela Knapa.
Wystawa jest pokłosiem projektu realizowanego przez wspomniany Ośrodek, Stowarzyszenie Lubię To Miasto, LGD „Roztocze Tomaszowskie” kierowany przez Ewę Piwko Witkowską przy wsparciu burmistrza Wojciecha Żukowskiego. W spotkaniu udział wzięło kilkadziesiąt osób, w tym z-ca burmistrza Renata Miziuk i p-ca Rady Miasta Monika Pikuła. Wystawa czynna będzie do końca stycznia. Zapraszamy do biblioteki!