O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Spotkanie opłatkowe w SOSW

Spotkanie opłatkowe w SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka, jako zakład pracy był organizatorem integracyjnego spotkania opłatkowego byłych i aktualnych pracowników, które odbyło się 9 stycznia na terenie Ośrodka. Na tle bogatej scenografii, nawiązującej do wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem, uczestników tradycyjnego opłatka powitała dyrektor Ewelina Mróz, zapraszając następnie do obejrzenia jasełek w wykonaniu wychowanków placówki. Młodzi aktorzy w barwnych kostiumach doskonale dobrani i przygotowani do odegrania swych ról przedstawili kolejne sceny, jak wędrówka Maryi i Józefa do Betlejem, niepowodzenie w poszukiwaniu kwatery, znalezionej w końcu w stajence, objawienie przez aniołów pasterzom Narodzin Dzieciątka oraz złożenie mu hołdu i pokłon Trzech Króli.
Odwiedziny złożone świętej Rodzinie przez grupę kolędników z turoniem i gwiazdorem na czele i kolęda zwieńczyły występ jasełkowy, po czym dyrektor Ośrodka oraz reprezentujący starostę tomaszowskiego Hubert Bartecki i Karolina Kubiszyn w imieniu seniorów i własnym złożyli podziękowania artystom, oraz wszystkim obecnym życzenia noworoczne. Koleją rzeczy został odczytany fragment Ewangelii wg św. Łukasza, odmówiono okolicznościową modlitwę, także w intencji tych, którzy odeszli już na wieczna wartę, a po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu indywidualnych życzeń nastąpiła wieczerza, na której podano tradycyjne postne dania. Spontaniczne kolędowanie z akompaniamentem instrumentalnym zwieńczyło zorganizowane spotkanie.