O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
SENIORZY ROZWIJAJĄ SKRZYDŁA

SENIORZY ROZWIJAJĄ SKRZYDŁA

W oczekiwaniu na bliskie już otwarcie Klubu Seniora w Miejskiej Bibliotece Publicznej, członkowie Klubu LTM+ ciągle wzbogacają ofertę swej działalności o nowe formy i treści. Obok udziału w zakończonym kilka tygodni temu projekcie pt. „Tomaszów wczoraj i dziś”, realizowanym wspólnie z MOPS, klubowicze biorą udział w ćwiczeniach na siłowni i treningach karate, korzystali także z jazdy na nartach, dzięki pomocy Henryka Ostrykiewicza, regularnie organizowane są zajęcia kulinarne, obchodzono również Ostatki i Walentynki. Ponadto odbywają się wspomnieniowe spotkania poświęcone emisji atrakcyjnych filmów, jak i pokaz archiwalnych fotografii o zorganizowanych imprezach, jak Seniorada czy wycieczki. Szczególnym zainteresowaniem Seniorów Klubu LTM+ cieszy się cykl wykładów z zakresu prawa spadkowego i sporządzania testamentu.
Pod koniec ubiegłego roku do programu Klubu zostały wprowadzone zajęcia plastyczne oraz cieszące się uznaniem prelekcje z zakresu historii najnowszej, ogólnej i regionalnej. 15 lutego, wyprzedzając oficjalne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, została wygłoszona prelekcja pt. „PUBP w Tomaszowie, a Żołnierze Wyklęci”. Po prelekcji, pod opieką profesjonalnego przewodnika, odbyło się zwiedzanie Izby Pamięci Terroru Komunistycznego, która od kilku miesięcy funkcjonuje w nowej aranżacji. W najbliższym czasie planowana jest realizacja kolejnego tematu pt.: „Holocaust tomaszowskich Żydów”. Warto zauważyć, że Klub LTM+ nie tylko wzbogaca ofertę swej działalności, ale także dzięki temu zwiększa swą liczebność; tylko w ostatnim miesiącu liczba klubowiczów wzrosła o 5 osób.