O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Meble
Wernisaż w Archipelagu Roztocze

Wernisaż w Archipelagu Roztocze

80. rocznica odzyskania niepodległości, 81. rocznica agresji niemieckiej i sowieckiej oraz 80. rocznica Zbrodni Katyńskiej - zostały uczczone cyklem uroczystości patriotyczno-religijnych, których zasadniczą i wspólną oś stanowiła XII edycja bitew pod Tomaszowem.

Bogaty w formie i treści tegoroczny program uroczystości,

realizowany pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”, zainaugurował wernisaż wystawy przygotowanej przez Dom Spotkań z Historią w Warszawie a zatytułowany „Ku nowoczesności – Kresy Niepodległe 1919 – 1939”, obejmujący także spotkanie z komisarzem ekspozycji Kubą Kozłowskim. Wernisaż odbył się w czwartek 17 września w Archipelagu Roztocze w Budach, gmina Krynice.  Po oficjalnym otwarciu uroczystości w sali konferencyjnej Archipelagu Roztocze miała miejsce wielotematyczna prezentacja multimedialna o Kresach Wschodnich, obejmująca okres 1919-1939, przeprowadzona przez Kubę Kozłowskiego. Prelegent szczegółowo przedstawił zniszczenia wojenne, odbudowę i rozbudowę form infrastruktury tego obszaru II RP we wszystkich formach gospodarki narodowej, bogactwa naturalne, przemysł i kulturę.

                 W końcowej części prezentacji multimedialnej, po podziękowaniach złożonych przez organizatorów wystawy, zostało zapowiedziane następne tego typu spotkanie tematyczne na dzień 17 października.