O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Meble
Odzyskali części pochodzące z samochodów skradzionych w Europie

Odzyskali części pochodzące z samochodów skradzionych w Europie

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Hrebennem oraz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu przeszukali teren firmy z powiatu bielskiego, prowadzącej sprzedaż używanych części samochodowych.

Mundurowi odnaleźli tam dużą ilość części samochodowych, pochodzących z pojazdów skradzionych na terenie Unii Europejskiej. Ich wartość oszacuje powołany w sprawie biegły. Funkcjonariuszy wspierali kryminalni z KWP w Katowicach i z KMP w Bielsku-Białej oraz. Śledczy określają sprawę jako rozwojową.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu katowickiej komendy wojewódzkiej ustalili, że na terenie firmy z okolic Bielska-Białej, zajmującej się handlem na dużą skalę podzespołami samochodowymi, mogą znajdować się części pochodzące ze skradzionych pojazdów. Stróże prawa, wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Hrebennem, kryminalnymi z KWP w Katowicach oraz bielskiej komendy weszli na teren firmy. W pomieszczeniach na terenie posesji odnaleźli i zabezpieczyli 77 części samochodowych pochodzących z pojazdów różnych marek, m.in. BMW, Audi, Skoda i VW, skradzionych w Polsce oraz na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Do ostatniej kradzieży doszło w sierpniu 2020 r. we Włoszech. Łupem przestępców padł wtedy Hyundai. Odzyskane podzespoły to m.in. silniki, skrzynie biegów, elementy zawieszenia, karoserii i tapicerki pojazdów. Handel kradzionymi podzespołami był prowadzony za pośrednictwem Internetu.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego bielskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ. Śledczy współpracują ze stróżami prawa z państw, w których skradziono samochody. Wartość przejętych podzespołów oszacuje powołany w sprawie biegły. Po ustaleniach możliwe będzie przedstawienie zarzutów paserstwa osobom związanym z obrotem skradzionymi częściami. Sprawa jest rozwojowa.


Źródło: https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/