O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Konkursy w pandemii

Konkursy w pandemii

Mimo bardzo trudnej sytuacji epidemicznej, która ogranicza albo wręcz uniemożliwia podejmowanie działalności na wielu polach i obszarach życia społecznego i gospodarczego, pracownicy i organizatorzy kultury nie załamują się, nie opuszczają rąk i podejmują takie formy aktywności, które z jednej strony eliminują ewentualność zakażenia, zaś z drugiej strony zapewniają uzyskiwanie efektów i kontynuację dotychczas uprawianych kierunków pracy artystycznej.

Pierwszym  przykładem takiego działania może być Tomaszowski Dom Kultury, który jak co roku w tym okresie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w Miejskim Konkursie Plastycznym, organizowanym pod hasłem „Boże Narodzenie w Plastyce 2020”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, średnich oraz placówek kształcenia specjalnego, a jego świąteczna tematyka może obejmować różne formy i techniki wykonania: zarówno prace graficzne, rysunki i malarstwo. Regulamin konkursu przewiduje, że opiekun/opiekunowie mogą przesłać z jednej szkoły do 30 sztuk prac – po jednej wykonanej przez tego samego ucznia. Fotografię pracy plus jej wersję papierową opatrzoną podpisem autora i adresem szkoły oraz nazwiskiem opiekuna, należy przesłać w terminie do 9 grudnia br. na adres mailowy: marzenam7@tlen.pl. Praca nie wymaga oprawy a inne szczegółowe informacje dot. Konkursu można uzyskać w kontakcie telefonicznym pod n-rem: 84 6644451. Organizator zapewnia laureatom bardzo atrakcyjne nagrody.

Innym przykładem podobnych rozwiązań są konkursy organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Ten aktualny, to IX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. T. Zamoyskiego, którego celem jest upamiętnienie patrona biblioteki. Tu młodzi artyści nagrywają swoje występy na nośniki elektroniczne i one będą oceniane przez jury (termin upływa 4 grudnia). Regulamin i karta zgłoszenia jest np. tu: mbp.tomaszow-lubelski.com.pl . Jak co roku odbędzie się także Bożonarodzeniowy Konkurs na Szopkę i Stroik.

Organizatorom gratulujemy tych działań, które zachęcają dzieci i młodzież pozostającą w domowej kwarantannie, do aktywności.