O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
„Zmartwychwstał Pan”- Poranek Wielkanocny w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Jana Brzechwy

„Zmartwychwstał Pan”- Poranek Wielkanocny w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Jana Brzechwy

WIELKANOC– jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim upamiętniającym śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wspaniałym przybliżeniem tych wydarzeń jest Misterium Wielkanocne, które miało miejsce również w naszym przedszkolu.

Zgodnie z tradycją naszej placówki w piątek, 26 marca, odbyła się niecodzienna uroczystość – Poranek Wielkanocny pt. ,,Zmartwychwstał Pan”. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Sidorowicz, witając wszystkich artystów oraz panie. W kilku słowach nawiązała do kultywowania tradycji Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu. 

W tym roku pod hasłem : „Zmartwychwstał Pan” historia męki i zmartwychwstania Jezusa została przedstawiona na tle symbolicznej scenografii, którą stanowił grób oraz skały, wykonane z papieru. Uzupełnieniem dekoracji były forsycje i bukszpan w drewnianych skrzynkach. Poruszająca muzyka pojawiająca się podczas spektaklu dodatkowo wzmagała przeżycia. Aktorzy pokazali nie tylko swój artystyczny kunszt ale przede wszystkim wprowadzili nas duchowo w zbliżające się Święta Wielkanocne. Po części artystycznej Pani Katarzyna Wojciechowska zastępca dyrektora podziękowała artystom z grupy Zajączki, Słoneczka i Kaczuszki za przepiękny występ. Szczególne podziękowania skierowała do Pani Renaty Bartoszyk za opracowanie scenariusza i reżyserię przedstawienia. Za współpracę paniom: Annie Pitura, Magdalenie Zielińskiej, Monice Koperwas, Beacie Gałan oraz pani Justynie Byra za nagranie uroczystości. W  imieniu swoim i pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia zdrowych i spokojnych świąt!                                  
                                                                       
Ze względu na panującą w kraju epidemię na uroczystości zabrakło gości a nagranie zostało zamieszczone na stronie internetowej przedszkola i Facebooku.             

Dźwięki śpiewanych pieśni długo roznosiły się po przedszkolu wprowadzając wszystkich w świąteczną atmosferę.

Po występie dzieci odświętnie ubrane zasiadły do wielkanocnego obiadu, który wpisał się na stałe w tradycje przedszkola, pozwala kultywować świąteczne zwyczaje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie.Magdalena Zielińska