O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Porządki na Siwej Dolinie

Porządki na Siwej Dolinie

W poniedziałek 12 kwietnia liczna grupa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawzego im. Janusza Korczaka, realizując założenia przyjętego programu działania samorządu, przeprowadziła pod opieką nauczycieli i wychowawców wiosenną akcję sprzątania użytku ekologicznego Siwa Dolina.

Od wschodniego krańca w okolicy parkingu, całą szerokością Siwej Doliny do miejsca, gdzie niegdyś znajdował się nasyp kulochwytu strzelnicy, dziatwa wyposażona w rękawice i worki starannie wyzbierała znajdujące się w trawie wszelkiego rodzaju śmieci, jak kawałki styropianu pozostałe po rozbiórce karczmy, potłuczone butelki i kawałki szkła, blaszane puszki po piwie, plastikowe opakowania, jednocześnie je segregując i umieszczając w workach. Szczególnie zaśmieconymi obszarami były miejsca po ogniskach, gdzie niefrasobliwi goście korzystający z pobytu w plenerze wrzucali wszystko co pozostało im po konsumpcji. Jak na tak niewielki obszar sprzątanego terenu, odpadów było bardzo dużo i to pomimo tego, że w pobliżu znajdują się kosze i ta sytuacja wystawia negatywne świadectwo przebywającym tu na rekreacji biesiadnikom. W każdym razie uczniowie i wychowankowie SOSW wspólnym wysiłkiem wraz z nauczycielami i wychowawcami przygotowali teren do nowego sezonu i oby goście zrozumieli wartość ich trudu i potwierdzili to zmianą kultury.