O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Nasz patronat: 77-rocznica banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu

Nasz patronat: 77-rocznica banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia historyczno – społeczno – kulturalnego w Bełżcu, w niedzielę 30.08.2020 roku, upamiętniającego 77-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie.

Na wydarzenie złożą się:

* Wernisaż wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” (wystawę przygotowało Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie)

* Promocja Książki „Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach wobec Kościoła, etyki chrześcijańskiej i zasad humanizmu” (red: Osadczy Włodzimierz, Kulczycki Adam).

* Prelekcja prof. nadzw. dr. hab. Adama Kulczyckiego – wiceprezesa Stowarzyszenia „Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego” z siedzibą w Lublinie, na temat: „Wołyń’43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 77-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie”.

Organizatorami wydarzenia są. Wójt Gminy Bełżec, Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu, Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Bełżcu i Stowarzyszenie „Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego”.