O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Sukces Gabrieli Zakrzewskiej z II LO

Sukces Gabrieli Zakrzewskiej z II LO

Spośród 467 uczniów nagrodzono tylko12 osób, a wśród nich Gabrysię Zakrzewską z "Ekonomika"
Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie, a w okresie zaborów stała się synonimem działań ku ratowaniu ojczyzny i symbolem polskości. Tak ważne wydarzenie z historii Polski warte jest pamięci wszystkich pokoleń, dlatego też dużą popularnością cieszy się konkurs „Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie” zorganizowany z inicjatywy Pani Beaty Mazurek - Poseł do Parlamentu Europejskiego, wspólnie z Lubelskim Kuratorem Oświaty, Panią Teresą Misiuk.
W dniu 7 maja 2022 roku, w parku przy Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim, odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji tego konkursu. Honorowy Patronat nad tym patriotycznym przedsięwzięciem objęli: Pani Beata Mazurek oraz Pan Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego.
Podobnie jak w roku poprzednim, uczniowie mieli za zadanie napisanie wiersza lub opracowanie autorskiej pracy plastycznej w technice rysunkowej, malarskiej lub graficznej.
Do konkursu przystąpiło 467 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa lubelskiego. Spośród nadesłanych prac wyłoniono po trzech równorzędnych laureatów w każdej kategorii- literackiej i plastycznej. Wśród osób nagrodzonych znalazła się Gabriela Zakrzewska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim, która napisała wiersz poświęcony postaciom i motywom związanym z Konstytucją 3 maja.