O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Erasmus+ R.O.A.D. – mobilność w Grecji 03-09 lipca 2022 r. Prywatna Szkoła Podstawowa ICO

Erasmus+ R.O.A.D. – mobilność w Grecji 03-09 lipca 2022 r. Prywatna Szkoła Podstawowa ICO

Od 1 września 2019 roku Prywatna Szkoła Podstawowa ICO w Tomaszowie Lubelskim realizuje projekt „ROAD – Reveal Other Available Directions” zatwierdzony przez Agencję Narodową Erasmus+
Projekty współpracy szkół (KA229), do których należy projekt „ROAD”, polegają na współdziałaniu szkół z różnych krajów nad wspólnym tematem, którym jest poszukiwanie innych dróg nauczania – edukacja pozaformalna. Biorą w nim udział, oprócz Prywatnej Szkoły Podstawowej ICO, również szkoły z: Grecji, Portugalii, Turcji, Włoch i Rumunii.
W ramach projektu zorganizowano 2 spotkania nauczycieli ze szkół partnerskich: we Włoszech w  2019 r. i w Turcji w 2021 r. oraz 3 wyjazdy nauczycieli i uczniów: do Rumunii (marzec 2020 r.), do Portugalii (marzec 2022 r.) i do Grecji (lipiec 2022 r.). W sierpniu 2021 r. Prywatna Szkoła Podstawowa ICO gościła partnerów w Tomaszowie Lubelskim.
W dniach 03-09 lipca 2022 r. odbyła się wizyta nauczycieli i uczniów w Grecji. Reprezentacja naszej szkoły biorąca udział w mobilności to uczniowie (Paweł K. i Konstanty M. - kl. VII oraz Ines K. i Karolina N. - kl. VIII) i nauczyciele (p. Danuta Marczewska, p. Katarzyna Towbin i p. Barbara Miszczyszyn).
            Ceremonia powitalna w szkole w Tripolis rozpoczęła się od koncertu, przygotowanego przez greckich nauczycieli i uczniów. W części poświęconej prezentacjom na temat "Meeting with successful people" przedstawiono w języku angielskim życiorys Marii Skłodowskiej – Curii. Kolejne dni były pełne aktywności. Uczestnicy wymiany pojechali na wycieczkę do archeologicznego muzeum w Mykenach i nowoczesnego muzeum antycznej wystawy w Tegei oraz do świątyni Agia Fotini. Byli również w antycznym teatrze w Epidaurosie i na Akropolu w Atenach, brali udział w wykładzie odnośnie historii masek oraz w warsztatach ich tworzenia, spacerowali ulicami Naplfio, Astros, Aten, widzieli Kanał Koryncki oraz pływali w Morzu Egejskim.
            W czasie mobilności nie mogło zabraknąć również oficjalnego spotkania z władzami miasta, które odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Tripolis. Nauczyciele i uczniowie z zaprzyjaźnionych państw, mogli dowiedzieć się wiele o systemie oświaty w Grecji oraz współpracy greckich szkół z zagranicznymi placówkami.
Zwieńczeniem pobytu była uroczysta kolacja na świeżym powietrzu połączona z ceremonią wręczenia certyfikatów mobilności.
Jesteśmy pewni, że wszystkie spotkania na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników programu Erasmus+ „R.O.A.D”.
Więcej informacji oraz fotorelacja ze wszystkich mobilności na stronie internetowej Prywatnej Szkoły Podstawowej ICO: pspicotomaszow.szkolnastrona.pl.
 
 
Oprac. Agata Kowalik,
Katarzyna Towbin