O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
FINAŁ PÓŁKOLONII W „KROKUSIE”

FINAŁ PÓŁKOLONII W „KROKUSIE”

W piątek 15 lipca obyło się uroczyste zakończenie półkolonii letnich corocznie organizowanych przez Świetlicę Środowiskową „KROKUS”. W godzinach popołudniowych na apelu uczestników kierownik Świetlicy Andrzej Dziuba dokonał podsumowania przebiegu turnusu oraz indywidualnie ocenił uczestników kilkunastodniowego wypoczynku. Warto podkreślić, że tegoroczny program pobytu dziatwy na półkolonii prezentował się nadzwyczaj atrakcyjnie.
Zdecydowała o tym głównie tematyka przeprowadzonych wycieczek, jak np. całodzienny wypad do Bałtowa, gdzie zwiedzano Park Jurajski z bogatą galerią przedpotopowych gadów, odbyto przejażdżkę minibusem po terenie zgromadzonych egzotycznych zwierząt. Dodatkowych emocji dostarczyło zwiedzanie zwierzyńca, seans kina 5D i wirtualne oceanarium oraz spotkanie z czarownicami. Pozostając zgodnie z zasadami metodyki poznawania dotychczasowej problematyki najbliższego terenu, jak Zwierzyniec. Przedsięwzięcie to
zaowocowało zwiedzeniem wystaw Ośrodka Edukacyjno–Muzealnego, miejscowego parku z pomnikiem szarańczy, barokowego kościółka i Bondyrza. Wiele wrażeń dostarczyła ekskursja do Zamościa połączona z przejazdem meleksami, zwiedzaniem arsenału i obejrzenie seansu filmowego dotyczącego przeszłości Zamościa, jak i ekspozycje uzbrojenia, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się obiad w Mc’Donaldzie. Cykl wycieczek zamknęło przejście piesze szlakiem turystycznym do wodospadu na Jelonku i do Rebizantów.
Oprócz wycieczek koloniści kilkakrotnie byli na basenie, gdzie pod opieką instruktora pobierali naukę pływania, a ponadto w programie zajęć znalazły się gry oraz zabawy ruchowe i świetlicowe, zaś animator i instruktor wf-u przeprowadzili gry terenowe, zwieńczone ogniskiem integracyjnym. Należy dodać, że elastycznie sformułowany program półkolonii umożliwił pełną realizację zaplanowanych zadań, a zarówno kierownictwo, jak i kadra pedagogiczna podczas turnusu przywiązywało dużą uwagę do treści wychowawczych. Znalazło to wyraz w codziennym systematycznym punktowaniu i ocenie postawy każdego
kolonisty, a następnie w nagrodach wręczanych na zakończenie półkolonii. Jak wynika z ich przebiegu kierownictwo i opiekunowie zapewnili nie tylko atrakcyjny, ciekawy program, bezpieczny pobyt, ale i warunki owocujące bogatymi wrażeniami, wartościami poznawczymi i integracyjnymi.

Od najbliższego poniedziałku Świetlica Środowiskowa „KROKUS”, jako placówka opiekuńczo – wychowawcza zapewnia przez 5 dni tygodniu opiekę nad swymi wychowankami.