O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Powiatowe Święto Sportu „Tyszowce 2022”

Powiatowe Święto Sportu „Tyszowce 2022”

W niedzielę 24 lipca na stadionie zespołu Huczwa w Tyszowcach odbyła się XXIII edycja Powiatowego Święta Sportu. Po przemarszu reprezentacji tomaszowskich gmin: Bełżca, Jarczowa, Suśca, Łaszczowa, Rachań, Krynic, Telatyna i Tyszowiec na przeprowadzonej zbiórce burmistrz miasta Tyszowce Andrzej Podgórski, powitał gości imprezy: starostę tomaszowskiego Henryka Karwana, wiceprzewodniczących rady Powiatu Teresę Semczyszyn i Wiesława Cielicę, radnych Rady Powiatu, członków Zarządu Powiatu i skarbnika, dyrektorów wydziałów Starostwa, w tym Andrzeja Dmitrocę, reprezentującego służby mundurowe starszego brygadiera Mirosława Michońskiego, komendanta KPPSP i organizatora zawodów Jana Kijko – przewodniczącego Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS, dyrektorów jednostek organizacyjnych podległych Starostwu, a szczególnie serdecznie ekipy sportowe gmin i publiczność.

Po tym list posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego odczytała Monika Aleksandrowicz. Z kolei starosta tomaszowski Henryk Karwan podziękował burmistrzowi Tyszowiec za podjęcie się zadania przygotowania obiektu stadionu do przeprowadzenia rozgrywek, po czym złożył zawodnikom życzenia uzyskania jak najlepszych wyników z zachowaniem zasad fair play i dokonał otwarcia imprezy.

Bezpośrednio po wystąpieniu starosty rozpoczęły się zawody w konkurencjach, jak: piłka nożna i siatkowa, rzut lotką do tarczy, wyciskanie odważnika, wielobój rodzinny i trójbój kobiet obejmujący rzut podkową do celu, cornhole i rzut lotką. Organizatorzy jak co roku przygotowali także do rozegrania trójbój dla władz samorządowych.

Największe emocje podczas zawodów towarzyszyły przy przyciąganiu liny, przetaczaniu opony ciągnikowej, przenoszeniu worków z piaskiem na czas oraz wyciskaniu odważnika jednorącz w pozycji siedzącej. Na podkreślenie zasługuje wspaniała atmosfera Święta Sportu i aktywna postawa publiczności kulturalnie kibicującej zawodnikom i mobilizującej ich do wysiłku. Warto dodać, że novum tegorocznej imprezy było uczestnictwo reprezentacji Tomaszowa w piłce nożnej i piłce siatkowej dziewcząt. Podczas XXIII edycji Powiatowego Święta Sportu zostali wytypowani zawodnicy i drużyny, które będą reprezentowały powiat tomaszowski na zawodach wojewódzkich. Podniosłym momentem zawodów niecierpliwie wyczekiwanym przez zwycięzców, było wręczenie medali i okazałych pucharów przez władze samorządowe powiatu, gmin i miast. Szczegółowe wyniki końcowe poszczególnych konkurencji Święta Sportu znajdują się na stronach Starostwa Powiatowego w Tomaszowie.