O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Odkrywamy. Poznajemy. Budujemy. LEGO

Odkrywamy. Poznajemy. Budujemy. LEGO

W styczniu bieżącego roku w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim w ramach realizacji programu „Odkrywamy. Poznajemy. Budujemy. LEGO” odbyło się szkolenie dla nauczycieli. Warsztaty te sfinansowano ze środków pozyskanych w XV edycji konkursu grantowego fundacji BGK pt. „Na dobry początek”.

Uczestnicy poznali podstawowe założenia metodyki LEGO Education.

Dowiedzieli się jak dzięki klockom, rozwijać w dzieciach umiejętności społeczne, matematyczne, humanistyczne, motoryczne oraz logicznego myślenia dzięki wykorzystaniu zestawów LEGO.

Odbyły się pokazowe zabawy z zestawami LEGO Duplo, dzięki którym przekazana teoria została skutecznie wdrożona w praktykę. Nauczycielki biorące udział w warsztatach miały również możliwość przetestowania kilku aktywności z wykorzystaniem „Metody 6-klocków”.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu pedagodzy otrzymali praktyczne wskazówki, jak przygotować ciekawe zajęcia z wykorzystaniem zestawów klocków oraz jak w nowoczesny i atrakcyjny sposób wspierać wszechstronny rozwój przedszkolaków. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie: „Na dobry początek!”- edycja XV

Jagoda Smyjewska